Jak możesz przejąć kontrolę nad swoją astmą?

Jak możesz przejąć kontrolę nad swoją astmą?

Przy ponad 17 milionach mężczyzn, kobiet i dzieci cierpiących na astmę w samych Stanach Zjednoczonych istnieje bardzo duża szansa, że ​​Ty lub ktoś, kogo znasz, cierpi na tę chorobę układu oddechowego.

Na szczęście ten zestaw starannie dobranych wskazówek i sztuczek zapewni Ci więcej informacji na temat astmy.Powinieneś przebywać w domu tak długo, jak to możliwe, gdy na zewnątrz jest wilgotno lub gdy w powietrzu jest dużo pyłków. Wilgoć i pyłki utrudniają oddychanie. Jeśli musisz wyjść na zewnątrz, możesz założyć maskę na nos i usta.Zdrowa dieta może pomóc lepiej radzić sobie z astmą. Badania wykazały, że przetworzona żywność, cukier i tłuszcze trans mogą powodować stany zapalne, które mogą wywoływać astmę. Nie musisz całkowicie wycinać tych produktów, ale powinieneś ograniczyć je do minimum.Ważne jest, aby codziennie przyjmować witaminy, aby kontrolować objawy i ataki astmy. Witaminy i składniki odżywcze pomagają w promowaniu przepływu tlenu i krwi do płuc, co również kontroluje objawy astmy. Staraj się jeść pokarmy, które również dostarczają składników odżywczych, takich jak zielone warzywa i owoce.Jeśli lubisz korzystać z waporyzatora lub nawilżacza, przed każdym użyciem upewnij się, że jest czysty. Tego typu maszyny mogą gromadzić dużo kurzu i wapnia, których nie chcesz dostawać do powietrza, którym oddychasz. Musisz oddychać jak najczystszym powietrzem przez cały czas.Jeśli cierpisz na astmę, powinieneś unikać NLPZ lub aspiryny. Mogą one wywołać astmę lub ją pogorszyć. Jak możesz przejąć kontrolę nad swoją astmą?

Trzymaj się Tylenolu lub acetaminofenu, aby kontrolować ból i zmniejszać gorączkę.

Możesz również porozmawiać z lekarzem o innych możliwych substytucjach.Używaj odpowiednich leków, aby kontrolować astmę. Czy zauważyłeś, że możesz zapobiec atakowi astmy tylko przy użyciu inhalatora częściej niż dwa razy w tygodniu? Czy musisz uzupełniać receptę kilka razy w roku? Może to być znak, aby udać się do lekarza i poprosić o inny lek, aby lepiej kontrolować objawy.Jeśli masz astmę, poznaj wyzwalacze. Co powoduje atak astmy? Wiele powszechnych wyzwalaczy to alergie i czynniki drażniące. Dla niektórych to ćwiczenia lub ekstremalne temperatury. Problemy emocjonalne lub lękowe mogą również powodować ataki typu astmy. Wiedza o tym, co powoduje twój atak, może również pomóc w znalezieniu odpowiedniego leczenia.Surowy ocet jabłkowy jest doskonałym lekarstwem dla osób cierpiących na astmę. Wymieszaj dwie łyżki stołowe z ośmioma uncjami wody lub soku jabłkowego i pij do trzech razy dziennie. Jeśli użyjesz wody, możesz dodać miód, aby był smaczniejszy. Poszukaj surowego octu jabłkowego w dziale ze zdrową żywnością w większości sklepów spożywczych.Aby złagodzić lub zapobiec atakom astmy, zminimalizuj częstotliwość i częsty kontakt ze zwierzętami. Nawet jeśli nie jesteś uczulony na sierść zwierząt domowych lub łupież, co jest częstym zjawiskiem w przypadku astmy, możesz mieć atak wywołany przez brud lub łupież zwierząt domowych, które po prostu znajdują się w powietrzu. Jeśli masz w domu zwierzęta, często odkurzaj, aby ograniczyć zanieczyszczenia powietrza wywołane przez zwierzęta.Zmieniaj pościel i kołdrę raz w tygodniu i umyj je w gorącej wodzie. Jednym z najlepszych sposobów zapobiegania atakom lub powszechnym wyzwalaczom jest upewnienie się, że dom jest czysty i suchy. Twoja pościel zaczyna zbierać kurz, sierść, brud i inne zanieczyszczenia, które mogą zanieczyszczać powietrze, którym oddychasz. Częste mycie w gorącej wodzie zapewnia ograniczenie tych zanieczyszczeń do minimum.Teraz, gdy uzbroiłeś się w informacje na temat typowych objawów, czynników wyzwalających i sposobów leczenia tej powszechnej choroby układu oddechowego, będziesz lepiej przygotowany do omówienia opieki medycznej i profilaktyki. Zapamiętaj tę przydatną i wysoce zalecaną radę, aby zrobić wszystko, aby wyprzedzić astmę o krok.