Schody ze szklanymi balustradami – sposób na optyczne powiększenie wnętrza

Schody ze szklanymi balustradami – sposób na optyczne powiększenie wnętrza

Mała przestrzeń może zostać przytłoczona zwykłymi schodami. Aby optycznie ją powiększyć, warto zdecydować się na nowoczesne schody wykończone szklanymi balustradami. Efekt może przejść najśmielsze oczekiwania!

Futurystycznie prezentujące się schody ze szklanymi balustradami to wspaniały wybór do wielu wnętrz. Dzięki nim można nie tylko nadać im luksusowy wygląd, ale również uzyskać praktyczny efekt optycznego powiększenia nawet niewielkiej przestrzeni.

Balustrada ze szkła – elegancka i bezpieczna

Szkło to materiał o wszechstronnym zastosowaniu konstrukcyjnym. Wykorzystywany jest nie tylko przy budowie stolarki okiennej oraz przeszkleń wpuszczających do budynków naturalne światło słoneczne, ale również może być używany do realizacji innych konstrukcji.

Jednym z hitów są schody wykończone balustradami szklanymi. Gładki tafle szkła mogą świetnie prezentować się zarówno we wnętrzach, jak również na zewnątrz, aby uzyskać zachwycający efekt – są eleganckie, szykowne, ekskluzywne, a przy tym także bezpieczne.

Do produkcji takich balustrad stosuje się szkło hartowane o odpowiedniej grubości. Szkło to jest wysoce odporne na rozbicie, dlatego też wykonane z niego elementy nie są narażone na łatwe zniszczenie i mogą służyć przez wiele lat.

Schody ze szklaną balustradą – rozświetlą całe wnętrze

Balustrady wykonane z pięknego szkła hartowanego przepuszczają światło słoneczne. Oznacza to, że potrafią one optycznie powiększyć wnętrza, a tym samym sprawić, że mogą one prezentować się na większe niż są w rzeczywistości. Taki efekt jest pożądany przede wszystkim w mniejszych wnętrzach, gdzie montaż zwykłych balustrad mógłby zaburzyć całą aranżację i spowodować, że stałaby się stłumiona, klaustrofobiczna.

Aby taka inwestycja była w pełni udana, warto zdecydować się a skorzystanie z usług firmy posiadającej duże doświadczenie w produkcji i montażu takich konstrukcji jak schody szklane czy schody ze szklanymi balustradami, szklane stopnie. Z dostępnymi ofertami można zapoznać się już teraz online.