Jak powstrzymać ból pleców przed przejęciem kontroli nad swoim życiem?

Jak powstrzymać ból pleców przed przejęciem kontroli nad swoim życiem?

Osoby cierpiące na bóle pleców często skarżą się na różne objawy.

Niektórzy ludzie odczuwają sztywność pleców, podczas gdy dla innych jest to bardziej przeszywający ból. Ból pleców nie jest przyjemny, więc skorzystaj z porad zawartych w tym artykule, aby Ci pomóc.Pozostań tak aktywny, jak to możliwe podczas ataku bólu pleców, ponieważ wykazano, że aktywność jest bardziej pomocna w regeneracji niż leżenie w łóżku. Staraj się wykonywać normalne czynności, w granicach rozsądku, ponieważ badania wykazały, że prowadzi to do szybszego powrotu do zdrowia niż odpoczynek w łóżku lub ćwiczenia na plecy.Używaj nóg, gdy coś podnosisz. Musisz mieć mocną podstawę z nogami, a ciało musi być równe. Trzymaj przedmiot, który podnosisz blisko siebie, gdy podnosisz się z nóg. Pomoże to zapobiec urazom pleców, które mogą wystąpić.Aby uchronić się przed niepotrzebnym bólem pleców, nawet podczas siedzenia, zawsze utrzymuj dobrą postawę. Znaczna część populacji zakłada, że ??urazy kręgosłupa są spowodowane wyłącznie forsowną aktywnością fizyczną. Ale często ból pleców jest spowodowany przez długi czas zbyt długim siedzeniem przy biurku lub powtarzalną pracą fizyczną, która narasta aż ból przechodzi w stan przewlekły.Nadwaga jest szczególnie uciążliwa dla pleców, ponieważ dodatkowe kilogramy powodują obciążenie dolnej części pleców. Aby chronić plecy przed fizycznym uszkodzeniem spowodowanym otyłością lub nadwagą, należy wdrożyć dobrą dietę i zdrową wagę. Żyj zdrowo i utrzymuj zdrowe plecy.Możesz chronić plecy, robiąc krótkie spacery podczas przerw w pracy. Regularne wstawanie i poruszanie ciałem i nogami rozciąga mięśnie wokół kręgosłupa. To rozciąganie może pomóc w zapobieganiu przyszłym bólom pleców spowodowanym problemami z skumulowaną kompresją.Ból pleców sprawił, że wstałeś i zacząłeś się ruszać. Siedzenie nieruchomo lub leżenie spowoduje sztywnienie i napięcie mięśni. Chociaż nie powinieneś się skręcać ani skręcać, spróbuj wykonywać bezpieczne ćwiczenia co najmniej 15 minut dziennie; skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, jakie urządzenia ćwiczące są bezpieczne dla Ciebie i Twoich pleców.Kiedy masz silny ból pleców, musisz spróbować uspokoić skurcze mięśni, których doświadczasz. Najszybszym sposobem na złagodzenie dyskomfortu jest położenie się i rozgrzanie bolących mięśni. Ograniczenie sodu podczas picia dużej ilości płynów, zwłaszcza wody, może pomóc złagodzić ból. Jak powstrzymać ból pleców przed przejęciem kontroli nad swoim życiem?

Odwodnienie może powodować lub nasilać skurcze, więc dużo płynów i minimalna ilość soli mogą być korzystne.Ból pleców ma wiele postaci.

Upewnij się, że dokładnie wiesz, jaki rodzaj bólu próbujesz złagodzić. Podniosłeś coś źle lub przekręciłeś w niewłaściwy sposób? A może po prostu się starzejesz? Każdy inny rodzaj bólu będzie wymagał innych metodologii.Jednym z absolutnie najlepszych sposobów na wzmocnienie pleców jest zachowanie ich elastyczności. Joga, Pilates czy Tai Chi to tylko niektóre z metod, które Ci pomogą. Dwa do czterech razy w tygodniu, na przemian z treningiem siłowym, zapewnią Ci szczytową formę. Daj mu trochę czasu, a wkrótce miejmy nadzieję, że zapomnisz o bólu, który sprawił, że leżałeś na kanapie.Jednym z działań, które możesz zrobić, aby złagodzić ból pleców, jest wzmocnienie rdzenia. Wykonuj przysiady i inne formy ćwiczeń, które wzmocnią rdzeń brzucha, co z kolei pomoże złagodzić ból pleców. Upewnij się jednak, że wykonujesz każde ćwiczenie poprawnie. Na pewno nie chcesz sprawiać sobie więcej bólu.Ból pleców może być najczęściej wynikiem nadwagi. Zacznij chodzić; dodając czas i przebieg do swoich wędrówek. Kiedy rzeczywiście możesz oddychać podczas chodzenia, rozpocznij program siły i elastyczności. Aby mieć pewność, że wykonasz zadanie, zabierz ze sobą znajomego, a jeśli nie masz znajomego, włóż płytę DVD do swojego salonu.Chociaż objawy bólu pleców mogą się różnić w zależności od osoby, wszystkie objawy są jednakowo bolesne w taki czy inny sposób. Ból pleców może zrujnować Twój dzień, tydzień lub rok. Zastosuj wskazówki zawarte w powyższym artykule podczas radzenia sobie z bólem pleców, aby móc żyć normalnie.