Laptopy 101: co musisz wiedzieć przed zakupem

Laptopy 101: co musisz wiedzieć przed zakupem

Laptopy są dostępne w wielu różnych rozmiarach, kształtach i mają tak wiele różnych opcji.

Istnieje wiele różnych powodów, dla których ludzie używają swoich laptopów i ważne jest, aby rozważyć kilka rzeczy przed podjęciem decyzji o zakupie. Co należy wziąć pod uwagę patrząc na laptopa? Czytaj dalej, aby poznać przydatne wskazówki.Zanim zdecydujesz się na nowy laptop, najpierw porównaj cenę online. Często ceny, które znajdziesz w Internecie, są znacznie lepsze niż w sklepach stacjonarnych. Warto to sprawdzić, zwłaszcza jeśli możesz poczekać kilka dni na zakup nowego laptopa.Kupując nowy laptop, zapytaj, czy masz możliwość wymiany starego komputera. Wielu producentów na to pozwoli i może zaoszczędzić kilkaset dolarów na zakupie nowego laptopa. Stary laptop jest często odnawiany i odsprzedawany, co oznacza również mniej odpadów trafiających na wysypiska.Zastanów się, jak bardzo potrzebujesz ochrony swojego laptopa. Ile informacji osobistych i biznesowych jest dostępnych na Twoim urządzeniu? Skanery linii papilarnych służą do blokowania dostępu do systemu operacyjnego. Z systemu będzie mogła korzystać tylko osoba, której odciski palców są zeskanowane jako właściciel. Jednak żadne środki bezpieczeństwa nie są w pełni dowodem.Podczas korzystania z laptopa przez dłuższy czas, na przykład podczas długich sesji grania, zawsze bądź zmęczony temperaturą wewnątrz. Bardziej niż prawdopodobne, że jeśli zrobi się zbyt gorąco, poczujesz ciepło na kolanach lub na biurku, na którym stoi laptop. Przegrzany laptop może spowodować trwałe, nieodwracalne uszkodzenie elektroniki wewnątrz.Rozważ system operacyjny. Większość laptopów jest dostarczana z jednym z dwóch systemów operacyjnych. Te systemy to Mac lub Windows. Każdy system operacyjny ma swoje zalety i wady. Zastanów się, do czego będziesz używać laptopa i jakich funkcji będziesz potrzebować. Pomoże Ci to podjąć najlepszą decyzję.Boisz się, że Twój laptop zostanie skradziony? Zainwestuj w oprogramowanie śledzące, takie jak CyberAngel Security, Lojack firmy Absolute Software do laptopów lub TheLaptopLock (który jest bezpłatny). Laptopy 101: co musisz wiedzieć przed zakupem

Zwiększają one szanse na odzyskanie laptopa poprzez wskazanie lokalizacji zarejestrowanego notebooka po połączeniu się z Internetem.Wypróbuj klawiaturę.

Nie ma nic gorszego niż kupno nowego laptopa, aby przekonać się, że klawiatura jest uciążliwa. Jeśli klawisze są trudne w użyciu lub są zbyt blisko siebie, mogą nie być wygodne do mocnego stukania. Chociaż możesz dodać klawiaturę, możesz przetestować tę, którą kupujesz, pisząc na niej.Notebooki z systemem Windows i Mac mają różne zalety i wady. Laptopy z systemem Windows i ogólnie komputery są zwykle tańsze niż ich odpowiedniki Apple. Komputery Mac są jednak uważane za łatwiejsze w użyciu i lepiej zbudowane. Wybór oprogramowania jest liczniejszy w środowisku Windows, ale Apple zwykle ułatwia instalację oprogramowania nowicjuszom.Zawsze dobrze jest mieć części zamienne i akcesoria. Jeśli chodzi o laptopy, najlepszą częścią zamienną, jaką możesz mieć, jest naładowana bateria. miejsce do ładowania laptopa lub podłączania go może nie zawsze być dostępne, więc posiadanie zapasowej baterii może uratować życie!Aby uzyskać funkcjonalność przeglądarki obrazów JavaScript bez wymaganego rozmiaru ekranu (i potrzeby korzystania z zewnętrznych bibliotek), rozważ opcję Shutter Reloaded. Zmienia rozmiar dużych obrazów na mniejsze okna, dostosowuje szeroką gamę kolorów i jest łatwo kompatybilny z głównymi przeglądarkami internetowymi. Rozważ pobranie go na laptopa.Zdobycie laptopa odpowiadającego Twoim potrzebom jest ważne z wielu powodów. Nie powinieneś kupować laptopa na ślepo. Zamiast tego upewnij się, że przeprowadzasz badania i dokładnie wiesz, czego potrzebujesz, zanim dokonasz zakupu. Skorzystaj z porad udostępnionych w tym artykule, aby podjąć najbardziej świadomą decyzję.