Atak paniki: wskazówki, jak przywrócić radość do swojego życia

Atak paniki: wskazówki, jak przywrócić radość do swojego życia

Ataki paniki mogą przydarzyć się każdemu, bez względu na płeć czy wiek.

Ponieważ większość ludzi nie wie, jak rozwiązać problem zaburzeń lękowych, po prostu przez nie cierpi. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak powstrzymać ataki.Uczestnictwo w głębokim oddychaniu kilka razy dziennie może pomóc Twojemu ciału zrelaksować się i uwolnić od ataków paniki. Zacznij od oddychania przez nos do żołądka, licząc do czterech, a następnie wydychaj przez usta przez cztery. Zwiększ do pięciu, sześciu i więcej, jak tylko możesz.Jeśli jesteś szczególnie podatny na ataki paniki, ważne jest, abyś robił rzeczy, które cię uszczęśliwiają. Powinieneś spróbować ćwiczyć bardziej regularnie. Regularne ćwiczenia uwalniają do mózgu hormony, które pozwalają Ci być szczęśliwszym i bardziej wolnym od stresu. Spróbuj tego, jeśli chcesz ograniczyć ataki paniki.Spróbuj spojrzeć na to, co dzieje się z tobą podczas ataku paniki i skup się na rzeczywistości. Albo mów głośno, albo chwyć długopis i kartkę i zacznij opisywać klinicznie zaistniałą sytuację. Nie patrz na nic, co wiąże się ze strachem, ponieważ prawdopodobnie i tak nie jest prawdziwe. Po prostu skup się na swoim ciele.Dzieci, które mają ataki paniki, muszą często ćwiczyć. Stres często powoduje, że dzieci czują się przytłoczone i mogą wywołać u nich atak paniki. Atak paniki: wskazówki, jak przywrócić radość do swojego życia

Możesz zachęcić swoje dzieci do uprawiania sportu, aby mogły ćwiczyć, aby zmniejszyć stres, który mają i ostatecznie ograniczyć ataki paniki, które mają.Kiedy jesteś w szponach ataku paniki, powinieneś spróbować pomóc innym lub sprawić, by poczuli się świetnie.

Zaoferuj komplement lub pomóż komuś, a wynikające z tego ciepłe, niewyraźne uczucie, które otrzymasz, może pomóc rozluźnić twoje ciało i rozluźnić ucisk, jaki wywiera na ciebie atak paniki.Jeśli doświadczasz napadów paniki, przydatne może okazać się posiadanie „ubezpieczenia” w postaci pewnego rodzaju leków przeciwlękowych. Leki takie jak klonazepam w bardzo małych, sporadycznych dawkach mogą być niezwykle skuteczne w szybkim uspokajaniu ataku paniki. Nie należy ich przyjmować codziennie i oczywiście należy je przyjmować na polecenie lekarza.W środku ataku paniki wyobraź sobie spokojną scenę. Na początku może to być trudne, ale przy odrobinie praktyki będziesz w stanie pokonać atak paniki, wizualizując spokojne miejsce i pozwalając sobie na relaks, dopóki atak paniki nie ustąpi.Znajdź znajomego, gdy masz atak paniki i zacznij mówić. Porozmawiaj o wszystkich rzeczach, które są wspaniałe w twoim życiu, o tym, jak szczęśliwe cię uszczęśliwiają, a nawet o tym, co naprawdę cię denerwuje. Im więcej wyjdziesz, tym lepiej zaczniesz czuć, a atak minie.Daj sobie pozwolenie na atak paniki, gdy jesteś w trakcie. Nie bij się ani nie denerwuj się bardziej z powodu tego, jak się teraz czujesz! Niech będzie dobrze i wiedz, że przejdziesz bez szwanku, tak jak zawsze.Świetnym planem ataku na niepokój jest ćwiczenie terapii poznawczej w połączeniu z reżimem leków. W ten sposób atakujesz swój problem z kilku stron, co pomoże w najlepszy sposób złagodzić stres i ataki paniki. Wypróbuj tę wskazówkę, jeśli chcesz złagodzić swoje ataki paniki już dziś.Jak wykazaliśmy, ataki paniki nękają ludzi wszystkich typów. Możesz się ich pozbyć lub przynajmniej nauczyć się lepiej radzić sobie ze stresem, czytając więcej o atakach paniki. Wskazówki, których nauczyłeś się w tym artykule, mogą pomóc ci kontrolować ataki paniki, zamiast pozwolić im kontrolować ciebie.