Nienasiąkliwe płytki do łazienki i kuchni

Nienasiąkliwe płytki do łazienki i kuchni

W łazienkach na podłogach oraz ścianie stosujemy różnego rodzaju płytki.

W przypadku podłogi możemy wybrać wytrzymały gres, który nie będzie nasiąkać wodą. Na ścianach często wybieramy płytki ceramiczne, która będą posiadały warstwę chroniącą przed wilgocią. Dostępnych jest wiele kolorów, kształtów, rozmiarów płytek, które możemy dobrać do wielkości łazienki, wybrać kolorystykę, która najlepiej będzie pasowała do naszych pomieszczeń.

Nienasiąkliwe płytki do łazienki i kuchni

Wysokiej jakości płytki gresowe Provenza

Wybór wielkości płytek oraz ich kolorystyki wpłynie na optykę pomieszczenia, jasne płytki najczęściej będą powiększały łazienkę, dodatkową rozjaśniają wnętrze. Będą najlepszym wyborem, jeżeli nie posiadamy w łazience okna. Obecnie wiele firm oferuje płytki w wymiarach 60 x 60 oraz 60 x 120 cm. W przypadku podłużnych płytek warto wybrać gres, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Gres powstaje z kamionki szlachetnej, jest prasowany pod bardzo wysokim ciśnieniem, następnie w piecu wypalany jest w temperaturze 1200 stopni Celsjusza. Nadaje mu to bardzo dobre właściwości, jest to materiał nienasiąkliwy, które odporny jest na uszkodzenia. Warto wybierać płytki najwyższej jakości, możemy zakupić modele rektyfikowane, które posiadają docięte brzegi, dzięki czemu płytki są równe, dzięki temu zastosujemy wąską fugę.

W przypadku pomieszczeń nowoczesnych często wybierane są płytki, które naśladują beton, firma Provenza posiada w swojej ofercie linię Ego, jest to płytka Avorio, która imituje jasny beton oraz Grigio, charakteryzujące się wyglądem ciemnego betonu. Są to płytki gresowe, które charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami. W przypadku płytek łazienkowych zwracamy uwagę na niską nasiąkliwość, powinny być to także płytki antypoślizgowe. Producenci określają antypoślizgowość jako parametr R, warto poszukiwać płytek od R11 do R13, które charakteryzują się wysokim oporem, dzięki czemu noga nie ślizga się na mokrej powierzchni.

Płytki firmy Provenza możemy nabyć w sklepach internetowych, na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/Provenza/7738 znajdziemy duży wybór płytek z serii Alter oraz Ego. Posiadają one bardzo uniwersalne wymiary, dzięki czemu możemy je łączyć także z płytkami w innej kolorystyce, jest to gres, który znajdzie zastosowanie także na zewnątrz, jest to materiał mrozoodporny, którym możemy pokrywać nasze balkony oraz tarasy.

Posted in Dom