Jak prawidłowo używać sproszkowanej henny do włosów

Jak prawidłowo używać sproszkowanej henny do włosów

Jeśli nie wiesz zbyt wiele o hennie, jest to w zasadzie kwitnący, tropikalny krzew z jaskrawym pigmentem w kolorze pomarańczowo-czerwonym, który może farbować włosy lub być używany do malowania ciała.

Henna może mieć również neutralny kolor i być stosowana jako odżywka do włosów, ale nie zawiera ona prawdziwej henny Lawsonia Inermis. W rzeczywistości składa się z całkowicie innej rośliny, zwanej Cassia Obovata, znanej również jako bezbarwna henna. Nałożona z kwaśnymi składnikami, najczęściej sokiem z cytryny, nadaje włosom blond odcienie. Aby wzmocnić ten efekt, można również dodać do mieszanki rumianek i nagietek. Jak prawidłowo używać sproszkowanej henny do włosów

Główną zaletą henny używanej jako farba do włosów w porównaniu z farbami syntetycznymi jest to, że jest to produkt całkowicie naturalny i pochodzenia roślinnego.

Henna podczas farbowania poprawia kondycję włosów, w przeciwieństwie do większości dostępnych w handlu farb, które mogą uszkodzić włosy z powodu syntetycznych składników. Składniki roślinne zawarte w hennie ponownie nawilżają pasma, zapewniając naprawdę zdrowsze i bardziej lśniące włosy. Jest wiele zalet farbowania włosów henną, przede wszystkim masz pewność, że otrzymujesz naturalny kolor, a nie tworzywa sztuczne czy chemikalia. Cassia, henna oraz indygo pokrywają każde pasmo, aby uzyskać grubsze i mocniejsze włosy, dodają blasku i mogą pomóc we wzroście włosów przy regularnym stosowaniu. Sproszkowana henna jest wolna od substancji chemicznych i toksycznych materiałów, które mogłyby zostać wchłonięte przez skórę głowy, powodując potencjalnie niebezpieczne skutki uboczne, jak reakcje alergiczne. Neutralna henna, kasja, nadaje tylko subtelne, złociste tony i jak każda henna nie rozjaśnia włosów. Nie możesz oczekiwać, że twoje włosy będą platynowe blond w wyniku koloryzacji roślinnej, ale henna marokańska Sahara Tazarine może nadać twoim włosom subtelny, ale piękny złoty blask. Stosowanie henny może być kłopotliwe, więc upewnij się, że masz coś do przykrycia podłogi i załóż stare ubrania podczas nakładania pasty na włosy. Używaj również rękawiczek jednorazowych, aby zabezpieczyć dłonie przed poplamieniem.