Najbardziej popularne zioła i herbatki i ich działanie

Najbardziej popularne zioła i herbatki i ich działanie

Zioła to prawdziwe skarby natury. O ich właściwościach najlepiej świadczy fakt, że ciągle znajdują się w użytku, mimo iż w laboratoriach chemicznych tworzy się najfantastyczniejsze składniki. Ponadto szczególnie cenione są w swej pierwotnej formie – niemal każdy, mając do wyboru suplementy czy leki z ziołami, stawia na ich podstawową postać, czyli susz do sporządzania wywarów lub herbatki.

Jakie produkty naturalne tego rodzaju są najpopularniejsze?

Bezsprzecznie wielką siłą ziół oraz powodem, że są tak popularne, jest ich wszechstronność. Za ich pomocą można zwalczać zarówno mało poważne problemy, jak i objawy ciężkich chorób. Na pewno jednak najczęściej wybierane się preparaty na problemy gastryczne. Wynika to z faktu, iż takie dolegliwości są powszechne, a także z tego, że zioła działają na nie najlepiej. Są zresztą powszechnie składnikiem lekarstw, po co jednak sięgać po tabletki, skoro można wypić herbatkę z mięty, rumianku czy kopru włoskiego, która jest całkowicie naturalna i przy tym świetnie smakuje? Takie produkty mają działanie między innymi żółciopędne, wspomagają wydzielanie soków trawiennych, usuwają wzdęcia i przyspieszają trawienie.

Znany jest także pozytywny wpływ ziół na samopoczucie i nerwy. Bardzo chętnie wybierane w tym kontekście są takie preparaty jak herbatka z melisy, kozłek lekarski (zwykle w postaci kropli) czy wyciąg z szyszek chmielu. Przewagą ziół uspokajających nad tabletkami jest fakt, że są one naturalne, działają łagodnie i nie uzależniają nawet jeśli stosowane są często.

Warto także wybierać zioła na urodę. Pokrzywa, skrzyp, bratek, lukrecja, wierzba biała czy dziurawiec to naturalne remedia na wypadanie i osłabienie włosów czy problemy skórne, łącznie ze zdiagnozowanym trądzikiem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ziół?

Produkty ziołowe muszą być odpowiednio przechowywane, by zachowały pełnię swoich właściwości, dlatego lepiej nie kupować ich w przypadkowych miejscach. Najlepsze są apteki, oraz specjalistyczne sklepy takie jak iZdrowiej.pl oferujący naturalne produkty o właściwościach prozdrowotnych. Rozsądnie będzie unikać kupowania takich artykułów np. w marketach. Warto też stawiać na produkty wysokiej jakości, nawet jeśli oznacza to nieco wyższą cenę.