Chroń środowisko naturalne wybierając słomki papierowe

Chroń środowisko naturalne wybierając słomki papierowe

Ostatnio konsumenci stali się bardziej świadomi negatywnego wpływu plastikowych słomek na nasze oceany i drogi wodne. Wybór słomek papierowych jest bardziej odpowiednie dla środowiska.

Plastikowe słomki, chociaż są wygodne i niedrogie, nie nadają się do recyklingu i rozkładają się setki lat, ale nawet wtedy nie znikają całkowicie, tylko rozpadają się na mikroplastik, który jest bardzo szkodliwy dla człowieka i zwierząt. Wybierz papierowe słomki i dbaj o czystszą ziemię, oceany i środowisko naturalne. To tylko jeden mały krok, który możesz zrobić, aby zachować nasz świat dla następnego pokolenia generacji w czystości i bezpieczeństwie. Korzystamy ze słomek bardzo często. Praktycznie każdy z nas chociaż raz w życiu pił napój przez plastikową słomkę. Jest to naprawdę wiele plastikowych słomek, które co roku zostały wyrzucone, i to jest ogromny problem dla środowiska, ponieważ plastik nie rozkłada się. Poza tym słomki i inne produkty jednorazowe z tworzyw sztucznych nie podlegają recyklingowi. Tylko około 1 procent plastikowych słomek można poddać recyklingowi.

Wyobraź sobie, że słomka plastikowa przez którą pijesz napój, nigdy nie zniknie i będzie zaśmiecała przyrodę jeszcze długotrwale. Nie jest to przyjemna perspektywa.

Dlatego trzeba każdego dnia dokonywać mądrych wyborów, aby wyeliminować zaśmiecanie planety szkodliwymi tworzywami sztucznymi. Jednym z takich wyborów jest zakup słomek, które są bezpieczne i trwałe, ale również biodegradowalne, czyli papierowe słomki. Słomki papierowe mogą być Twoją codzienną alternatywą dla plastiku, ponieważ jest to właściwe dla naszego środowiska. W przeciwieństwie do plastiku słomki papierowe szybko i łatwo ulegają biodegradacji w czasie krótszym niż 1 rok. Ze względu na ich mały i lekki rozmiar plastikowych słomek nie można poddawać recyklingowi. Plastikowe odpady słomy trafią na wysypisko śmieci lub trafią do oceanów, gdzie ich rozkład może potrwać nawet 200 lat, a i tak nie będzie to rozkład całkowity.