Jak przygotować ceremonie pogrzebową bliskiej osoby?

Jak przygotować ceremonie pogrzebową bliskiej osoby?

Z pewnością przygotowanie ceremonii pogrzebowej nie jest łatwym zadaniem, jest to czas, kiedy będziemy zmagali się ze śmiercią bliskiej osoby.

Po śmierci musimy pamiętać o wielu różnych rzeczach związanych z przygotowaniem pogrzebu. Pierwszą rzeczą jaką musimy wykonać będzie zawiadomienie lekarza, który na miejscu wyda kartę zgonu, z którą następnie udamy się do zakładu pogrzebowego. Lekarze dyżurują całą dobę, podobnie jak zakłady pogrzebowe. Ciało zostanie przewiezione do zakładu pogrzebowego, gdzie będzie przygotowane do pochówku, trzeba wówczas zadbać także o inne sprawy związane z organizacją ceremonii pogrzebowej. Należy przygotować nekrolog i zawiesić informację w okolicy w której mieszkała osoba zmarła, dodatkowo można zamieścić ogłoszenia prasowe. Zakład pogrzebowy oczywiście posiada doświadczenie w więc przygotuje nekrolog za nas. Należy określić w jakim obrządku będzie przygotowany pochówek, w naszym kraju najczęściej jest to obrządek katolicki. Trzeba zatem skontaktować się z parafią w której chcemy przygotować ceremonię pogrzebową, przed ceremonią można także wystawić ciało w trumnie w kaplicy. Następnie musimy ustalić szczegóły transportu na cmentarz.

Czasem będziemy potrzebowali także przewiezienia osób biorących udział w ceremonii z kościoła na cmentarz.

W kościele i na cmentarzu można zadbać o odpowiednią oprawę, będą to przykładowo kwiaty czy wiązanki. Można także zadbać o muzykę, może być to zespół pogrzebowy, czy też osoba zagra na trąbce. Trzeba także zadbać o nagrobek, oczywiście może nam w tym pomóc zakład pogrzebowy Kraków jest miastem w którym znajdziemy wiele zakładów kamieniarskich, które wykonają odpowiedni nagrobek. Będzie on wykonany z kamienia, może być to markur lub granit. Dodatkowo zostaną wykonać wszystkie dodatki, takie jak kamienne wazony na kwiaty, czy też podkładki pod świeczki. Oczywiście na nagrobku musi także znaleźć się także imię i nazwisko osoby zmarłej. Obecnie można także nanieść na kamień dowolną grafikę, może być to oczywiście zdjęcie osoby zmarłej.