Oczyszczanie systemów hydraulicznych

Oczyszczanie systemów hydraulicznych

Filtry w układach hydraulicznych spełniają bardzo istotne funkcje, dzięki nim układ może zostać oczyszczony, warto zwrócić uwagę, iż różnego rodzaju zanieczyszczenia mogłyby prowadzić do uszkodzenia poszczególnych części systemu hydraulicznego.

Często są to dość skomplikowane systemy, które przekazują płyn hydrauliczny na różne elementy, są to złączki, przewody hydrauliczne, w całym układzie występuje wiele uszczelek. Dlatego też należy zadbać o to, aby wyeliminować wszelkiego rodzaju zagrożenia, które mogłyby powodować do uszkodzeń, pęknięć.

Oczyszczanie systemów hydraulicznych

Filtry hydrauliczne w samochodach ciężarowych i maszynach budowlanych

W przypadku systemów hydraulicznych występuje wysokie ciśnienie, także temperatura, dlatego filtry muszą być bardzo wytrzymałe, powinny wytrzymać wysoką temperaturę oraz niesprzyjające warunki. Oczywiście powinny wyłapywać różnego rodzaju zanieczyszczenia, także o wielkości poniżej przykładowo 10 mikronów. Dzięki temu możemy uzyskać czysty olej hydrauliczny, który będzie odpowiednio działał pod ciśnieniem, napędzał na różnego rodzaju elementy w samochodzie ciężarowym czy też maszynach budowlanych.

Zadaniem tego rodzaju filtra będzie także filtracja wody, różnego rodzaju zanieczyszczeń płynnych. Oczywiście filtry tego rodzaju mogą mieć różne kształty w zależności od silnika, rodzaju układu hydraulicznego. Mogą być to także filtry średnio ciśnieniowe, przykręcane do specjalnych nabojów. Warto zwrócić uwagę, aby dobrać filtr odpowiednio do rodzaju naszego systemu. Oczywiście producenci samochodów czy też maszyn projektują systemy hydrauliczne w taki sposób, aby łatwo można było dostać się do filtra, wymienić go w razie potrzeby. Oczywiście określają oni także przewidywany czas pracy, po którym należy wymienić filtr na nowy.

Filtr tego typu znajdziemy nie tylko w samochodach ciężarowych, ale także w autobusach, maszynach budowlanych czy maszynach rolniczych. Ich głównym zadaniem jest usuwanie cząsteczek stałych oraz wody, możemy znaleźć filtry dla różnych rodzajów samochodów, marek takich jak Man filtr hydrauliczny – DBK Parts to produkt wysokiej jakości, który skutecznie oczyści płyn hydrauliczny.

Zakup części do samochodów ciężarowych to dobre rozwiązanie

Jeśli twój samochód ciężarowy wymaga naprawy, wymiany wadliwych części lub spóźniasz się z jego serwisem, kierowcy mogą napotkać problemy podczas jazdy. Jeśli ciężarówka zepsuje się w trasie, będzie to miało wpływ na wydajność twojej firmy. Na przykład samochody dostawcze mogą mieć terminy do dotrzymania, jeśli chodzi o dostarczenie towaru do klienta, zwłaszcza artykułów łatwo psujących się. Utrzymanie dobrego stanu samochodów ciężarowych i dostawczych będzie miało pozytywny wpływ na inne obszary twojej działalności, budując dobrą reputację firmy.

Regularny serwis i wymiana części na nowe w pojazdach użytkowych może również zaoszczędzić pieniądze. Jeśli zostawisz ciężarówkę na awarię z powodu złej konserwacji lub zignorowania znaków ostrzegawczych, koszty naprawy prawdopodobnie będą wyższe lub w najgorszym przypadku będziesz musiał kupić nowy pojazd. Jeśli nie zaplanowałeś tego wydatku, możesz znaleźć się w trudnej sytuacji lub bez pojazdu, dopóki nie będziesz miał środków na jego wymianę. Warto zatem przeznaczyć środki na zakup części do samochodów ciężarowych i być przygotowanym na ewentualną naprawę, zanim problem stanie się poważny i kosztowny.