Trwałe i żywotne diody LED o szerokim zastosowaniu

Trwałe i żywotne diody LED o szerokim zastosowaniu

Największymi zaletami diod LED, w porównaniu z halogenami, żarówkami i świetlówkami, jest ich znacznie niższe zużycie energii i dłuższa żywotność.

Te dwa czynniki łącznie pozwalają zaoszczędzić znaczne kwoty na rachunkach za energię elektryczną, ale korzyści na tym się nie kończą. Oświetlenie LED zużywa do 90 procent mniej energii niż standardowe żarówki i żarówki halogenowe oraz do 60 procent mniej energii niż świetlówki, które były pierwszymi energooszczędnymi żarówkami dostępnymi w powszechnej sprzedaży. Pomimo tego ogromnego ograniczenia zużycia energii, diody LED nadal wytwarzają taką samą ilość światła, jak ich odpowiedniki halogenowe czy świetlówki kompaktowe. Światła LED działają znacznie dłużej niż żarówki halogenowe, żarowe i świetlówki. Podczas gdy starsze typy oświetlenia często trwają zaledwie kilka miesięcy do roku, oświetlenie LED ma średni okres użytkowania wynoszący nawet 15 lat, co zapewnia znacznie lepszą relację jakości do ceny i oszczędność pieniędzy na wymianę żarówek. Kolejną wielką zaletą diod LED jest to, że technologia pozwala producentom zaoferować konsumentom znacznie większy wybór rodzajów oświetlenia. Po pierwsze, możesz uzyskać światła LED w różnych temperaturach barwowych, od ciepłej bieli do zimnej bieli.

Pozwala to wybrać idealną temperaturę barwową dla oświetlanego pomieszczenia.

Po drugie, możesz uzyskać żarówki LED w różnych kształtach i stylach, od żarówek o standardowych kształtach, do żarówek LED w stylu vintage. Wreszcie, najnowsze innowacje w inteligentnym oświetleniu, takie jak moduł led, dają całkowitą kontrolę nad oświetleniem, umożliwiając dostosowanie i zaprogramowanie oświetlenia w dowolny sposób. Podczas gdy tradycyjne żarówki są wykonane ze szkła, diody LED są zamknięte w plastiku lub żywicy epoksydowej, które są znacznie mocniejsze i raczej nie pękną po upuszczeniu. Diody LED przekształcają większość swojej energii w światło, a nie w ciepło. Oznacza to, że zawsze są chłodne w dotyku, w przeciwieństwie do standardowych typów oświetlenia, które nagrzewają się podczas użytkowania i stwarzają ryzyko oparzenia.

Posted in Dom