Kredyty dla firm w trudnej sytuacji finansowej

Kredyty dla firm w trudnej sytuacji finansowej

Banki, które udzielają kredytu, najczęściej chcą sprawdzić, czy firma lub osoba prywatna ubiegająca się o kredyt, posiada odpowiednią zdolność kredytową.

Niekiedy jednak wsparcia finansowego potrzebują firmy, które są w złej sytuacji finansowej, nie mogą obsłużyć wszystkich comiesięcznych zobowiązań. Na rynku możemy znaleźć obecnie oferty dla firm zadłużonych, w tym przypadku instytucje finansowe nie wymagają przykładowo zaświadczenia o niezaleganiu z płatnościami podatkowymi czy też w stosunku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Kredyty dla firm w trudnej sytuacji finansowej

Kredyt gotówkowy na firmę z zadłużeniem

Często pożyczki udzielane przez instytucje finansowe prywatne są dla firm możliwością pozyskania dodatkowej gotówki. W tym przypadku jest to tak zwany kredyt bez BIK, który nie wymaga od zadłużonych zdolności kredytowej. Prywatne firmy udzielające pożyczek wymagają, aby firma, która ubiega się o kredyt, działała od co najmniej 12 miesięcy, kredyt zostanie udzielony osobie dorosłej, która prezentuje firmę, może być to jednoosobowa działalność gospodarcza czy też spółka. Jedną z form może być pożyczka pod zastaw, przykładowo może być to nieruchomość należąca do firmy, w tym przypadku często będziemy mogli liczyć na szybkie pozyskanie dodatkowej gotówki na bieżące działanie firmy.

Innym rozwiązaniem może być pożyczka konsolidacyjna dla firm bez zdolności kredytowej. Firmy, które posiadają wiele różnych kredytów, pożyczek, mogą poszukać oferty kredytu konsolidacyjnego, który będzie skupiał wszystkie dotychczasowe zobowiązania. Najczęściej będzie to kredyt, który będzie posiadał niższą ratę niż nasze poprzednie zobowiązania, jednak długość spłaty wydłuży się, mogą zwiększyć się także koszty związane z kredytem, przykładowo będzie to nieco wyższe oprocentowanie. Dla wielu firm pożyczka konsolidacyjna może być jedynym wyjściem z trudnej sytuacji finansowej, pozyskane fundusze można przeznaczyć na działalność bieżącą, wypłaty dla pracowników, obsługę dostawców.

Często, aby uzyskać kredyt gotówkowy na firmę, która znajduje się w trudnej sytuacji, należy przedstawić mniejszą ilością dokumentów, jakie wymagane są przy standardowych kredytach przez banki. Warto poszukiwać kredytów w firmach prywatnych, niekiedy oferują one ciekawe promocje dla nowych klientów, dzięki czemu możemy zmniejszyć nieco koszty związane z kredytem.