Osad kamienia może pogorszyć jakość kawy

Osad kamienia może pogorszyć jakość kawy

Osady wapienne z wody w urządzeniach takich jak czajnik elektryczny czy ekspres do kawy prowadzą do wyższego zużycia energii.

Dzieje się tak dlatego, że ciepło musi najpierw wniknąć w zwapnioną warstwę kamienia przed podgrzaniem wody. Regularne czyszczenie za pomocą odkamieniacza pomaga oszczędzać energię, przedłuża żywotność urządzenia, jak również poprawia smak gorących napojów.

Osad kamienia może pogorszyć jakość kawy

Jak stosować odkamieniacz w tabletkach

Miłośnicy kawy wiedzą, że nieestetyczne osady kamienia zmieniają i pogarszają smak kawy. Dlatego polecane jest regularne czyszczenie ekspresu do kawy za pomocą odkamieniacza, możemy zakupić taki produkt w tabletkach czy w płynie. Środek odkamieniający jest bezwonny i nie pozostawia żadnego smaku, po wypłukaniu czystą wodą można użytkować ekspres tak jak zwykle. Oprócz twardości wody decydującą rolę odgrywa również natężenie przepływu wody. Jeśli korzystasz z ekspresu do kawy kilka razy dziennie, będziesz musiał częściej go odkamieniać. Z drugiej strony możesz rzadziej odkamieniać urządzenie, jeśli używasz go rzadko. W takim przypadku należy jednak uważać, aby woda w zbiorniku nie stała, warto także zamiast wody z kranu używać filtrowanej.

Stosowanie odkamieniacza jest naprawdę proste, wystarczy w zbiorniku z wodą zrobić roztwór, a następnie włącza się urządzenie na program odkamieniania, jeśli ekspres posiada taki program. Po przepuszczeniu całego roztworu ekspres trzeba przepłukać czystą wodą, najlepiej dwa lub trzy razy. Ekspres jest teraz całkowicie odkamieniony i czysty, więc możesz w pełni cieszyć się smakiem i aromatem swojej ulubionej kawy. Odkamieniacz nie pozostawia żadnego smaku ani zapachu, można go stosować regularnie w zależności od potrzeb.

Odkamieniacz w tabletkach neff to produkt, który skutecznie usuwa osad z ekspresów do kawy. Zalecane jest regularne odkamienianie czajników elektrycznych i ekspresów do kawy. W zależności od jakości wody, jej stopnia twardości i częstotliwości użytkowania urządzenia, proces odkamieniania przeprowadza się co miesiąc lub co trzy miesiące. Warto również sprawdzić zalecenia producenta w instrukcji obsługi, znajdziemy tam wszystkie informacje dotyczące odkamieniania ekspresu do kawy.