Piosenki Celeste- nowoczesna, retro szlachetność

Piosenki Celeste- nowoczesna, retro szlachetność

Niesamowite występy na żywo wraz z doskonałym kunsztem muzycznym sprawiły, że Celeste Epiphany Waite była jedną z największych wschodzących gwiazd 2020 roku.

Brytyjsko-jamajska artystka została pochłonięta miłością do muzyki dzięki dziadkowi, który już w najmłodszych latach zapoznał ją z klasykami muzyki soul. W bardzo młodym wieku, bo już mając osiemnaście lat zaczęła występować na scenie coverując znane utwory z gatunku jazz, soul oraz funk. Gdy nabrała trochę więcej pewności siebie zaczęła tworzyć autorski materiał. Nagrała duet z Paulem Wallerem, miała supportować takie gwiazdy jak Janelle Monae czy Neneh Cherry. Dzięki podpisaniu kontraktu z Polydor nagrała takie utwory jak “Strange” czy “Lately”. Zrezygnowała ona z pracy, aby poświęcić się swojej pasji. Zdobyła nagrodę Rising Star Award. Debiutancki album “Not your muse” został wydany w 2021 roku i stał się hitem w Wielkiej Brytani. Wiemy, że jej pierwsza piosenka powstała po śmierci ojca, a młoda dziewczyna znalazła siłę, aby przekuć swój żal w coś pięknego. Swoje regularne prace uznawała jedynie za środki do osiągnięcia celu. Często wykręcała się z pracy chorobą lub temu podobnymi rzeczami, aby poświęcić czas na tworzenie.
Piosenki Celeste- nowoczesna, retro szlachetność

Jakie wokalistka ma powiązania z Eltonem Johnem?

Na pewno nie bezpośrednie, przynajmniej jak narazie. Ta sama historia tyczy się na przykład Ellie Goulding. Są oni jej fanami. Jak sama mówi, wsparcie i uwaga wielkich muzyków dzisiejszej sceny muzycznej jest nieocenioną pomocą w rozwoju młodych artystów. Wejdź na stronę, poprzez kliknięcie w piosenki Celeste i sam przekonaj się, czy może i dla ciebie będzie tak wspaniałym elementem codziennego obcowania z muzyką jak dla wielu innych. Każdy ma inny gust, jednak posłuchanie kilku piosenek na pewno nie zaszkodzi, a może nawet pozwolić się rozwinąć. Próbowanie nowych rzeczy jest sposobem na poznawanie świata. Szczególnie, jeśli mówimy o muzyce nie należy zamykać się, na to co już znamy i lubimy, ale szukać coraz to nowych artystów i utworów, które będą w stanie rozwinąć i umilić nam dzień.