Trwałe i piękne podłogi z naturalnego drewna

Trwałe i piękne podłogi z naturalnego drewna

Podłogi drewniane mają wiele zalet w porównaniu z innymi rodzajami pokryć podłogowych, takimi jak dywany, wykładziny, panele i płytki.

Chociaż początkowy koszt będzie wyższy niż montaż podłogi laminowanej, ta inwestycja jest bardzo opłacalna dzięki długowieczności, jaką oferuje naturalne drewno. Możliwe jest, że podłoga z drewna przetrwa ponad 100 lat, a ponadto jest bardzo pożądana przez konsumentów i może zwiększyć wartość nieruchomości.

Trwałe i piękne podłogi z naturalnego drewna

Deski postarzane dają oryginalny efekt na podłodze

Naturalne drewno może pasować do każdego wystroju wnętrza, z różnymi kolorami i słojami, które pasują zarówno do stylu współczesnego, jak i tradycyjnego sposobu wykończenia pomieszczeń. Drewno jest trwałe i odporne na codzienne użytkowanie. Wszelkie większe uszkodzenia powierzchni można naprawić, a posadzkę przywrócić do pierwotnego stanu. Codzienne czyszczenie jest proste w porównaniu z innymi opcjami podłóg, jak dywany czy wykładziny. Zamiatanie i okazjonalne zmywanie na mokro to wszystko, czego potrzeba, aby drewniana podłoga pozostała zawsze piękna i czysta.

W przeciwieństwie do podłóg laminowanych lub syntetycznych, drewno może zatrzymywać ciepło i jest przyjemne pod stopami, gdzie inne powierzchnie mogą wydawać się zimne i nienaturalne. Podłoga z litego drewna jest idealna dla każdego, kto cierpi na alergię. W przeciwieństwie do dywanu nie jest to pożywka dla roztoczy, alergenów i pleśni. Podłoga dębowa postarzana składa się z tej samej gamy sęków, pęknięć i słoi, co inne podłogi z desek drewnianych. W przeciwieństwie do innych podłóg drewnianych, deski postarzane zostały wykonane tak, aby imitowały naturalne niszczenie drewna. Daje to bardzo ciekawy efekt wizualny, najlepiej wyglądający w przestronnych pomieszczeniach.

Szczotkowana powierzchnia, jaką mają deski postarzane, polega na użyciu szczotki drucianej w celu dodania tekstury do powierzchni desek. Tworzy niepowtarzalną teksturę postarzanej powierzchni drewna. Choć nie każdemu przypadnie do gustu tego typu podłoga, elegancja tych desek w odpowiednim otoczeniu może wyglądać naprawdę imponująco.