Dzbanki filtrujące – estetyczne, poręczne, funkcjonalne!

Dzbanki filtrujące – estetyczne, poręczne, funkcjonalne!

Dzbanki filtrujące to poręczne i funkcjonalne urządzenia, które sprawdzają się w każdej kuchni. Filtrują wodę w krótkim czasie czyniąc ją smaczną, a także pozbawioną zapachu i smaku chloru. Jaki dzbanek z filtrem wybrać?

Woda to podstawowy składnik naszego organizmu. Pozwala utrzymać temperaturę ciała na odpowiednim poziomie, usuwać toksyny i inne szkodliwe substancje z organizmu. Od jej ilości (w żółci, ślinie czy soku żołądkowym) zależy prawidłowe działanie enzymów trawiennych. Woda bierze również udział we wchłanianiu i transporcie składników odżywczych, odpowiada też za ruchliwość stawów jako składnik płynu maziowego.

Już nawet niewielki niedobór wody w organizmie może mieć duży wpływ na jego funkcjonowanie. Może skutkować osłabieniem, rozdrażnieniem, zaburzeniami koordynacji ruchów, nudnościami czy obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dostęp do wody. Umożliwiają go m.in…. dzbanki filtrujące.

Dzbanek z filtrem – jakie ma zalety?

Dużą uciążliwością dla wielu osób jest chodzenie do sklepu po wodę i dźwiganie jej – lub całych zgrzewek – z powrotem do domu. Jest to jeszcze trudniejsze, gdy nie mamy samochodu lub mieszkamy w bloku na piętrze bez windy. Korzystając z dzbanków z filtrem problem ten znika całkowicie. Wystarczy, że napełnimy dzbanek wodą kranową i odczekamy chwilę na jej przefiltrowanie!

Filtr zawarty w dzbanku oczyszcza wodę z ewentualnych zanieczyszczeń mechanicznych pochodzących z przestarzałych instalacji takich jak rdza czy piasek, metali ciężkich oraz związków chloru dzięki czemu poprawia jej zapach i smak. Wpływa to również na smak przygotowywanych na jej bazie napojów i potraw. Duży wybór estetycznych dzbanków filtrujących znajdziesz na dafi.pl/dzbanki-filtrujace.

Co więcej, filtr usuwa z wody kamień kotłowy. Może także wzbogacać ją w jony magnezu i podnosić jej pH, dzięki czemu woda alkaliczna pomaga w walce z zakwaszeniem organizmu.

Idealnie dopasowany do kuchni i Twoich potrzeb

Dzbanki mają opływowe i delikatne kształty, a ich wysokiej jakości technologia działania sprawia, że są niezwykle funkcjonalne i przydatne w kuchni. Mają estetyczny i nowoczesny wygląd i dostępne są m.in. w kolorze miętowym, makowym i stalowym oraz uniwersalnym – białym i czarnym. Także ich pojemność może być różna – od 2 nawet do 4 litrów.

Wyposażone są we wskaźniki, które przypominają o comiesięcznej wymianie filtra. W zależności od modelu może to być wskaźnik manualny lub inteligentny LED sensor.

Dzbanek filtrujący pozwoli ci uwolnić się od plastiku, a na dodatek zaoszczędzić pieniądze. Dzięki niemu nie musisz już kupować wody butelkowanej!

Posted in Dom