Sterylizowanie powierzchni przy pomocy ozonu

Sterylizowanie powierzchni przy pomocy ozonu

Zdolność ozonu do zabijania VOC-19 jest wciąż badana, ale jego skuteczność w pokonywaniu SARS, innego koronawirusie o bardzo podobnej strukturze, została udowodniona.

W rzeczywistości działanie przeciwwirusowe ozonu zostało udowodnione w dwóch najczęstszych typach wirusów: wirusach z powłoką lipidową, gdzie wykazano, że ozon jest w stanie zniszczyć zewnętrzną warstwę i dezaktywować wirusa oraz wirusy bez powłoka lipidowa, w której kwasy nukleinowe wirusa są pokryte białkami które są również skutecznie niszczone przez ozon, ponieważ wirusy te nie mają ochrony przed czynnikami utleniającymi. Z pewnością trzeba pamiętać że koronawirus dłużej utrzymuje się na powierzchniach brudnych i zatłuszczonych. Dlatego też wana jest właściwa dezynfekcja powierzchni. Będzie to szczególnie ważne w różnych miejscach pracy, bez znaczenia czy będzie to biuro, czy też hala fabryczna. Dlatego też powierzchnie warto dezynfekować za pomocą specjalnych środków, dobrze sprawdzi się chlor, który zabija wiele zarazków, ale także ozon. Ozon jest bardzo silnym utleniaczem, który ma wysoką zdolność do niszczenia wirusów, bakterii i grzybów i może być łatwo wytwarzany w różnych miejscach, potrzebne jest tylko źródło zasilania.

Obwód elektroniczny generatora zwiększa napięcie do tysięcy woltów, powodując powstanie wylądowań elektrycznych, które jonizuje powietrze, wytwarzając ozon o bardzo charakterystycznym zapachu.

Jednak zapach ozonu szybko znika, i nie jest on tak drażniący jak zapach chloru. Dlatego też ozonowanie cieszy się coraz większą popularnością. Ozon jest wykorzystywany do skutecznej dezynfekcji pomieszczeń, budynków i magazynów, a także obiektów produkcyjnych, przetwórczych i magazynowych. Jeżeli szukamy profesjonalnych rozwiązań dobrym pomysłem będzie ozonowanie Mr Ozone. Często przy ozonowania dużych hal potrzebne będą wydajne generatory ozonu, które do jego wytwarzania będą potrzebowały tylko dostępu do zasilania. W wyniku poddaniu powietrza prądem, tlen połączy się z dodatkową cząsteczką.