Układy hydrauliczne do zasilania maszyn i urządzeń przemysłowych

Układy hydrauliczne do zasilania maszyn i urządzeń przemysłowych

Praca wielu maszyn i urządzeń wymaga zastosowania układów hydraulicznych, dzięki temu działa przykładowo koparka, są to systemy w których ciecz hydrauliczna jest poddawana ciśnieniu, tworzy to siłę potrzebną do napędu.

Oczywiście w tym przypadku należy zadbać o to aby każdy z elementów spełniał swoje zadanie, nie można dopuścić przykładowo do rozszczelnienia co uniemożliwiłoby pracy całego układu. Dlatego też należy zadbać o jakość wszystkich podzespołów, stale kontrolować ciśnienie w przypadku wykrycia nieprawidłowości należy wykonać przegląd, poszukać przyczyny problemów.

Układy hydrauliczne do zasilania maszyn i urządzeń przemysłowych

Popy w układach hydraulicznych

W systemie hydraulicznym bardzo istotną rolę odgrywa pompa, w tym przypadku być odpowiedzialna za tłoczenie oleju hydraulicznego. Często układy hydrauliczne są dość skomplikowane, mogą wykorzystywać rozgałęziacze, pompa może zasilać wiele różnych elementów. Niekiedy także spotkamy kilka pomp w układzie hydraulicznym które będą odpowiadały za obsługę poszczególnych części. Z pewnością muszą one posiadać odpowiednią wydajność, a także charakteryzować się wysoką niezawodnością.

Istotnym parametrem pompy hydraulicznej z pewnością jest jej wydajność, w ten sposób określa się ilość cieczy która może być przepompowana w określonej ilości czasu. Naturalnie należy dobrać pompę odpowiednią dla danego zadania, w przypadku rozwiązań hydraulicznych należy także określić jakie ciśnienie może wytworzyć dana pompa. Spadek wydajności może sprawić iż olej nie będzie tłuczony pod odpowiednim ciśnieniem, wówczas maszyny mogą pracować nieprawidłowo, w tym przypadku należy je wykonać przegląd urządzenia. Niekiedy w pompach może ulec awarii wiele elementów, mogą być to przykładowo na łopatki czy też inne elementy odpowiadające za tłoczenie cieczy.

Na rynku działa wiele firm, które zajmują się regeneracją pomp, dzięki temu będzie można wymienić elementy zużyte lub też uszkodzone. Z pewnością możliwa jest także naprawa pomp rexroth, w tym przypadku należy znaleźć firmę która specjalizuje się w danym rodzaju pompy, będzie mogła dokonać odpowiednich napraw.