Mydło w kostce, kto może je stosować?

Mydło w kostce, kto może je stosować?

Wielka gama mydeł w kostce na półce sklepowej sprawia, iż ciężko nam się zdecydować, jaki rodzaj wziąć dla siebie, jaki dla dziecka, męża itd. Czy to ma być konsystencja płynna, czy utwardzona. Czytamy skład napisany drobnym druczkiem na odwrocie opakowania, by wiedzieć, co dany producent nam oferuje. Często bazujemy dodatkowo na zapachu mydła, jego kolorze i kształcie.

Mydło w kostce, czy w płynie- które lepsze?

Zarówno jedne, jak i drugie są przeznaczone do mycia skóry. Jeżeli zastanawiamy się, czy kupić mydło w kostce, czy w płynie, weźmy pod uwagę ilość osób, które korzystają ze wspólnej łazienki. Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy te osoby to nasza najbliższa rodzina, czy przypadkowi ludzie. Jeżeli z łazienki korzysta wiele osób, w tym obce nam, wówczas wybór z pewnością padnie na mydło w płynie. Dozowanie jest higieniczne i nikogo nie naraża na przeniesienie bakterii z jednych rąk na drugie.

Kremowa konsystencja mydła umieszczona w wygodnej buteleczce z pompką-aplikatorem https://www.merkurygdynia.pl sprawdzi się w takiej łazience bardzo dobrze. Skoro to my zaopatrujemy łazienkę w środki czystości, możemy kierować się własnymi upodobaniami i potrzebami. Niemniej warto wybrać takie mydło, by każdemu służyło.

Gdy mydło będzie używane wyłącznie przez nas samych i nikogo innego- możemy zdecydować się na tańszą opcję, czyli mydło w kostce. Natomiast w przypadku rodziny, warto uzgodnić ze wszystkimi, czy wybrać płyn, czy kostkę. Jeżeli rodzina wybierze mydło w płynie, a my wolimy w kostce, nic nie stoi na przeszkodzie, by na umywalce stał dozownik z kremową konsystencją mydła i obok w ładnej rynience pachnące mydło w kostce.

Czy zapach mydła ma znaczenie?

Są osoby mające bardzo wrażliwą skórę i na wszelkie dodatki do mydła reagują uczuleniem. Bezzapachowe mydło antyalergiczne to dla nich najlepsze rozwiązanie. Ewentualnie, mając mydło w płynie, można dodać naturalnego olejku eterycznego. Olejek ten musi być najpierw sprawdzony przez osobę z nadwrażliwością skórną, by upewnić się, iż dodany specyfik nie wywoła żadnych swędzących wykwitów na jej skórze. Olejek syntetyczny jest bardzo tani, ale nie wróży bezpieczeństwa w kontakcie ze skórą.

Dla wielu z nas zapach ma znaczenie. Dla jednych, konkretny aromat będzie najpiękniejszy na świecie, dla innych- taki sobie. Ile ludzi, tyle upodobań, dlatego producenci oferują nam tak różnorodną gamę mydeł, byśmy mogli sobie spośród nich wybrać to najdogodniejsze.

Rodzaje mydła

Spośród wielu mydeł, zarówno w płynie, jak i kostce, możemy wyróżnić następujące:

 • – nawilżające,
 • – z dodatkiem kremu pielęgnacyjnego,
 • – z dodatkiem oliwki,
 • – łagodzące,
 • – zapachowe,
 • – bezzapachowe,
 • – antyalergiczne,
 • – z dodatkiem hamującym pot,
 • – z dodatkiem ziół, mleka, miodu,
 • – dla niemowląt,
 • – do rąk,
 • – do całego ciała,
 • – do prania itp.

Dzięki tak olbrzymiej różnorodności mydeł, naprawdę każdy znajdzie dla siebie to najlepsze, które sprawdzi się w stu procentach i stanie się tym ulubionym. Można kierować się czyjąś opinią, niemniej po pewnym czasie sami zdecydujemy, które nam najbardziej odpowiada. Mydło w kostce może używać każdy, począwszy od maluszka po osobę starszą. Ważne tylko, by wybierać takie, które jest odpowiednie dla skóry, a jest ona inna u niemowląt, inna u dorosłego itd.