Szukasz naprawdę skutecznych wskazówek dotyczących ekologicznego ogrodnictwa? Czytaj!

Szukasz naprawdę skutecznych wskazówek dotyczących ekologicznego ogrodnictwa? Czytaj!

Ogrodnictwo ekologiczne może być cudowną rzeczą.

Jeśli chodzi o pokazanie pewnych umiejętności w zakresie pomagania czemuś w rozwoju, jest naprawdę wspaniałe. Aby dowiedzieć się, jak sprawić, by to zadziałało, zapoznaj się ze wskazówkami zawartymi w tym artykule.Kiedy prowadzisz ekologiczne ogrodnictwo w wilgotnym środowisku, podlewaj rośliny we wczesnych godzinach porannych. Pomoże to zapobiec pleśni. Podlewanie rano zapobiega również rozwojowi grzybów, które mogą wystąpić w wilgotnym klimacie. Nie chcesz, aby rozprzestrzeniał się pleśń lub choroby grzybowe, może to prowadzić do słabego wzrostu i niezdrowej gleby.Tworzenie własnego kompostu do ekologicznego ogrodnictwa jest niezwykle proste i łatwe do wykonania. Dostarcza glebie ogrodów bogate składniki odżywcze i utrzymuje chłód w miesiącach letnich. W kompoście możesz używać odpadów kuchennych, trocin, wody z akwarium, fusów po kawie, liści herbaty, odchodów królika lub chomika, cienkiej warstwy ścinków trawnika, przypraw i skorupek jaj.Zadbaj o swoje pojemniki. Nie musisz wydawać dużo pieniędzy na pojemniki: możesz ponownie wykorzystać zwykłe przedmioty jako garnki. Upewnij się, że dokładnie wyczyściłeś pojemniki i zdezynfekowałeś je, aby uniknąć chorób. Szukasz naprawdę skutecznych wskazówek dotyczących ekologicznego ogrodnictwa? Czytaj!

Wywierć kilka otworów w dnie, aby można było spuścić dodatkową wodę.Rozpocznij swój ekologiczny ogród z dobrym planem strategicznym.

Pomoże Ci to dokładnie wiedzieć, gdzie każda roślina trafi w Twoim ogrodzie, dzięki czemu możesz zmaksymalizować kilka godzin, które musisz codziennie spędzać w ogrodzie. W ramach planu zanotuj, jakich roślin użyjesz do zastąpienia krótko żyjących roślin, takich jak szpinak i sałata.Świetnym pierwszym krokiem do udanego ogrodu ekologicznego jest sprawdzenie kwasowości gleby w ogrodzie. Idealna liczba to 6,5, jeśli twoja gleba jest na dolnym poziomie, jest zbyt kwaśna, a na wysokim poziomie jest zbyt zasadowa. Żadna z tych sytuacji nie prowadzi do udanego ogrodu. Kupując zestaw do badania gleby przed sadzeniem, zapewnisz sobie piękny ekologiczny ogród w lecie.Aby powietrze przepływało przez pryzmę kompostową, ustaw dużą rurę PVC z wyciętymi otworami pośrodku stosu, aby powietrze przepływało w górę iw dół rury, a następnie przez otwory bezpośrednio do stosu. Ruch powietrza pomaga rozkładającym glebę wytwarzać ciepło potrzebne do rozpoczęcia procesu gnicia.Organiczną alternatywą dla nawozów chemicznych jest kompost. Możesz zrobić własny kompost, używając owoców, warzyw i innych odpadów organicznych z domu. Kompost dostarcza glebie potrzebnych składników odżywczych i poprawia jej strukturę.Podczas budowania lub utrzymywania pryzmy kompostowej ważne jest, aby nie dodawać do pryzmy popiołu węglowego lub węgla drzewnego. Zarówno popiół, jak i węgiel drzewny zawierają duże ilości żelaza i siarki, a także inne niepożądane chemikalia, które mogą zanieczyszczać glebę i potencjalnie szkodzić zdrowiu roślin.Użyj mydła na swoich roślinach. Niewiele jest gorsze od złej inwazji mszyc. Twoje rośliny będą wyglądać okropnie i w końcu umrą, jeśli robaki nadal będą działać na twoich roślinach. Aby się ich teraz pozbyć, napełnij butelkę ze spryskiwaczem mydłem do naczyń i wodą. Spryskaj dokładnie i powtórz w razie potrzeby.Czy teraz rozumiesz, dlaczego ogrodnictwo ekologiczne jest tak cudowną rzeczą? Odkrycie, że możesz uprawiać zdrowe rośliny i dodawać je do swojej zdrowej diety, jest rzeczywiście cudem, a także wymaga wielkich umiejętności. Wskazówki zawarte w tym artykule powinny dać ci kilka świetnych wskazówek, jak zacząć budować dobry fundament i z powodzeniem uprawiać własny organiczny ogród.