Jaka balustrada sprawdzi się na tarasie?

Jaka balustrada sprawdzi się na tarasie?

Latem wszyscy lubimy spędzać czas na zewnątrz, a jeśli posiadasz balkon lub taras, warto odpowiednio zabezpieczyć taką przestrzeń za pomocą solidnej i niezawodnej balustrady.

Montaż szklanej balustrady pokładowej sprawia, że nic nie zakłóca nam widoku i przenikania światła słonecznego do wnętrz. Dodatkowo szkło zapewnia wiele możliwości projektowania balustrad dostosowanych do potrzeb klienta i rodzaju nieruchomości, jak również umożliwia wiele opcji instalacji balustrady na zewnątrz czy w pomieszczeniach.

Jaka balustrada sprawdzi się na tarasie?

Jakie rozwiązania może nam zaoferować producent balustrad?

Balustrady szklane są wykonane ze szkła hartowanego. Szkło hartowane to najbezpieczniejsza opcja i znacznie bardziej odporna niż zwykłe szkło. Szkło hartowane jest podgrzewane do około 650 stopni Celsjusza, a następnie szybko schładzane. Po schłodzeniu szkło jest znacznie mocniejsze niż wcześniej i nawet jeśli pęknie, rozpada się na malutkie kawałki, które nie spowodują obrażeń, ponieważ nie mają ostrych krawędzi. Oprócz rodzaju balustrady możemy również wybrać kolor i stylistykę szkła, aby dostosować ostateczny wygląd balustrady szklanej do zamysłu projektowego.

Często na zewnątrz stosuje się szkło matowe, mleczne, piaskowane, przyciemniane, które zapewnia więcej prywatności. Jeśli jednak mamy piękny widok na okolicę lub przyrodę, drzewa, warto wybrać szkło przezroczyste. Ciekawie wygląda również szkło barwione, może to być dowolny kolor. Balustrady szklane można łączyć z drewnem czy stalą nierdzewną, aby dostosować projekt do swoich potrzeb. Możemy również zdecydować się na balustrady całoszklane, gdzie miejsca montażu szkła są praktycznie niewidoczne.

Systemy balustrad są niezwykle wszechstronne, dzięki czemu każda przestrzeń może być zaprojektowana w unikalny sposób. Niezależnie od tego, czy szukasz całkowicie otwartego pomieszczenia, czy też chcesz trochę więcej prywatności, producent balustrad może dostosować projekt oraz instalację do twoich potrzeb. Oprócz balustrad szklanych możemy również wybrać inny rodzaj balustrady, ze stali nierdzewnej, aluminiowe czy drewniane, które mogą być zastosowane na schodach lub na zewnątrz.

Posted in Dom