Jak wygląda zabieg depilacji woskiem?

Jak wygląda zabieg depilacji woskiem?

Woskowanie jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania niechcianych włosków, jednak aby zoptymalizować usuwanie włosów, konieczne jest dobre przygotowanie skóry do zabiegu depilacji.

Najlepiej, zanim zaczniesz woskowanie, zaczekaj, aż włosy będą miały co najmniej 5 mm długości. Dzień przed depilacją trzeba złuszczyć skórę, aby usunąć martwe komórki i uwolnić włosy, które wyrosły pod skórą, aby można je było łatwiej usunąć. Zastosuj zabieg peelingu za pomocą rękawicy do masażu, aby zmaksymalizować jego skuteczność, spłucz i nawilż skórę. Aby uzyskać lepszą przyczepność wosku, umyj i osusz obszar do depilacji. Wosk nakłada się na skórę za pomocą szpachelki lub bezpośrednio za pomocą kulki w kierunku włosów. Następnie umieszcza się na wosku pasek tkaniny i pociera go tak, aby dobrze przylegał do wosku i skóry. Delikatnie rozciągnij skórę, a następnie oderwij pasek z woskiem zdecydowanym ruchem. Powtórz tę operację kilka razy, aby usunąć wszystkie włoski. Możliwe jest kilkakrotne nałożenie wosku w tym samym miejscu, aby uzyskać idealne wykończenie. Aby jednak nie podrażniać zbyt mocno skóry, należy unikać zbyt częstego woskowania w tym samym miejscu. Depilatory laserowe, pulsacyjne i elektroliza to inne metody trwałej depilacji. Dzięki profesjonalnym i zaawansowanym technologiom możesz używać tych depilatorów również samodzielnie w domu.

Te metody trwałego usuwania włosów są jednak czasochłonne i wymagają cierpliwości oraz przeprowadzenia wielu regularnych sesji.

Depilator elektryczny to naprawdę skuteczna i prosta metoda usuwania zbędnego owłosienia. Producenci stale wprowadzają innowacje i oferują depilatory, które są coraz bardziej wydajne i mniej bolesne w użyciu. Więcej o trwałych metodach depilacji możesz przeczytać na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/usuwanie-nadmiernego-owlosienia/depilacja-woskiem. Elektryczny depilator jest bardzo łatwy w użyciu na nogach. Jedyną wadą jest to, że na wrażliwej skórze może powodować podrażnienia i wrastające włosy. Usuwanie zbędnych włosków za pomocą pasty cukrowej i wosku to najbardziej wygodne i szybkie metody depilacji, pomagające pozbyć się włosków na okres około czterech tygodni.