Skąd się tak naprawdę bierze cellulit?

Skąd się tak naprawdę bierze cellulit?

Nie ma co owijać w bawełnę, ponieważ cellulit nie jest ładny.

Niezależnie od tego, czy znajduje się na udach, pośladkach, brzuchu czy ramionach, nieestetycznie zmarszczone dołeczki są w zasadzie zmorą każdej kobiety i bardzo dalekie od gładkiej i jędrnej skóry, którą wszyscy wolelibyśmy mieć. Cellulit jest tłuszczem podskórnym, który naciska na skórę, tworząc guzkowaty wygląd. Jest najbardziej obecny i widoczny w obszarach naszego ciała, które naturalnie mają najgrubsze warstwy podskórnego tłuszczu, czyli pośladki i uda, które również są obszarami naszego ciała, które mają najmniejszy przepływ krwi i aktywność dzięki siedzącemu trybowi życia. Ale nie chodzi tylko o tłuszcz. Hormony, a także struktura i skład samej skóry, odgrywają rolę w powstawaniu cellulitu. Cellulit występuje częściej u kobiet, ponieważ tkanka łączna mężczyzn i kobiet jest zasadniczo inna. Kobiety mają mniejszą ilość i pionowo ustawione włókniste tkanki, które łączą skórę przez tłuszcz z leżącymi pod nią warstwami i mięśniami. U mężczyzn włókna są skrzyżowane bardziej jak ogrodzenie ogniwa łańcucha. Takie położenie włókien jest silniejsze, a komórki tłuszczowe mogą być lepiej utrzymywane. U kobiet tłuszcz gromadzi się i jest wypychany na powierzchnię, więc faktycznie widzimy, że nierówny tłuszcz marszczy się pod powierzchnią skóry. Pod względem hormonalnym estrogen jest mieczem obosiecznym.

Estrogen u kobiet faktycznie wytwarza tłuszcz i powoduje powiększenie istniejących komórek tłuszczowych, co oczywiście powoduje, że cellulit jest bardziej rozpowszechniony wśród kobiet.

Nie można całkowicie wyeliminować cellulitu, ponieważ wszyscy mamy komórki tłuszczowe w naszym ciele, a struktura żeńskich włókien kolagenowych nigdy nie będzie tak silnym wsparciem dla komórek tłuszczowych, jak u mężczyzn. Dlatego nawet 85 procent kobiet ma cellulit, i ma on bardzo niewiele wspólnego z wagą. Więcej porad, jak walczyć z cellulitem znajdziesz na stronie https://fitxpress.pl/jak-sie-pozbyc-cellulitu/. Cellulit można tymczasowo poprawić dzięki diecie, ćwiczeniom, masażom i zabiegom skojarzonym, które obejmują zabiegi próżniowe i wałkowe z wykorzystaniem częstotliwości radiowej. Bardziej trwałe zmniejszenie lub poprawę wyglądu można uzyskać dzięki zabiegom laserowym. Żaden z zabiegów nie eliminuje całkowicie problemu, ale może pomóc znacznie zmniejszyć cellulit.