Pod pojęciem ortodoncji kryje się sektor medycyny skupiający się na diagnostyce i skutecznym leczeniu różnych wad i chorób uzębienia powodowanych przez krzywiznę.
Lekarze ortodonci są fachowcami, którzy dokonują diagnostyki dzięki badaniom i obserwacji oraz stosowaniu nowoczesnych metod obrazowania 3D czy też standardowych metod polegających na robieniu odcisków gipsowych. Warto dodać, że aktualnie wykorzystywane są różne metody prostowania zębów i zgryzu. Wśród nich znajdują się na przykład nakładki do prostowania. Są one świetną opcją alternatywną dla tradycyjnych aparatów z metalu.
Kluczowe informacje związane z nakładkami
Oczywiście, należy mieć na uwadze to, że nakładki nazębne są przeznaczone przede wszystkim do mniejszych wad o bardziej standardowym charakterze. Jeśli problem z uzębieniem jest skomplikowany, wówczas lekarz ma możliwość stosowania innych typów aparatów, a nawet może zalecić interwencję chirurga. W wielu przypadkach wady są jednak mniej skomplikowane, więc zestawy wymiennych nakładek na zęby umożliwiają efektywne korygowanie różnych typów wad i krzywizny zębów.
W przypadku nakładek nazębnych mamy do czynienia z rozwiązaniami charakteryzującymi się efektywnym działaniem oraz pozytywnym wpływem na atrakcyjność uśmiechu już podczas leczenia. Takie nakładki są wykonane z przezroczystych tworzyw sprawiających, że praktycznie nie da się ich zobaczyć z zewnątrz. To właśnie ze względu na taki atut, wspomniana metoda leczenia jest wysoce popularna wśród szerokiego grona pacjentów, którym zależy zarówno na skuteczności, jak i estetyce podczas leczenia.
Na polskim rynku oferowane są różne rozwiązania. Jednym z nich jest przezroczysty aparat na zęby w formie wymiennych nakładek. Ponadto istnieją specjalne aparaty mocowane po wewnętrznej stronie czy też aparaty stałe i ruchome wykonane z materiałów przezroczystych. Duża różnorodność rozwiązań sprawia, że każdy może znaleźć metodę dopasowaną do własnych potrzeb, krzywizny zębów, a także wymogów z zakresu estetyki.