Gdzie wymieniać walutę jadąc na wakacje?

Gdzie wymieniać walutę jadąc na wakacje?

W czasie wakacji powinniśmy posiadać ze sobą trochę waluty kraju do którego się wybieramy. Czasem będziemy potrzebowali niedużych kwot, do zapłacenia za taksówkę, czy też drobnych monet do automatów z napojami.

Aby to zrobić możemy udać się do banku gdzie znajduje się kantor wymiany walut, jednak można znaleźć także kantory w różnych częściach miasta, przykładowo w hotelach, czy też przy dworcach. W większości przypadków najlepiej jest wymienić własną walutę w kraju wakacyjnym. Ponieważ w twoim kraju musisz spodziewać się wysokich opłat za wymianę i gorszego kursu wymiany. Ponieważ banki krajowe nie mają dużych zapasów waluty obcej. Z drugiej strony kraj docelowy może używać waluty obcej, przykładowo euro. Jeśli jednak wybierasz się do egzotycznego kraju, a zwłaszcza na małe lotnisko, na którym nie ma gwarancji znalezienia banku i kantorów, wskazane jest, aby zmienić niewielkie kwoty gotówki w swoim kraju. Warto zrobić to odpowiednio wcześniej, ponieważ mniejsze oddziały muszą najpierw zamówić walutę obcą. Zwykle jednak na każdym lotnisku znajduje się kantor wymiany walut z kursami, które nie zawsze są sprzyjające.

Sprawdź kurs wcześniej w Internecie lub w innych kantorach i wybierz najlepszą opcję.

Dobrym pomysłem jest wymiana pieniędzy bezpośrednio na lotnisku, ponieważ będzie ona potrzebna na przejazd taksówką do miejsca zakwaterowania. Nie wszyscy taksówkarze akceptują karty kredytowe lub elektroniczne formy płatności. Jeśli planujesz wymianę pieniędzy w kraju, można być przygotowanym na ewentualne zmiany kursu walutowego trzeba sprawdzić gdzie i kiedy najwygodniej jest wymienić pieniądze. Kursy walut na całym świecie można sprawdzić obecnie przy pomocy internetu, dzięki temu znajdziemy najlepsze punkty. Warto znać adresy kantorów w kraju docelowym, jeżeli będziemy potrzebowali większej ilości gotówki niż planowaliśmy. W niektórych krajach można płacić dolarami, więc nie zawsze wymiana na walutę lokalną będzie dobrym pomysłem. W Polsce znajdziemy wiele kantorów przy dworcach autobusowych czy też kolejowych. W Białymstoku możemy znaleźć Kantor Dworzec, w którym wymienimy waluty w atrakcyjnych cenach.