Lifting HIFU – nieinwazyjne odmładzanie twarzy

Lifting HIFU – nieinwazyjne odmładzanie twarzy

Lifting HIFU to prawdziwa rewolucja w medycynie estetycznej. Zabieg ten, bez użycia skalpela, pozwala na wyraźne poprawienie napięcia skóry twarzy – redukcję zmarszczek i podniesienie zwiotczeń. Wyjaśniamy, jak działa technologia skoncentrowanych ultradźwięków HIFU.

Komu może pomóc lifting HIFU?

Technologia HIFU wykorzystuje ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, które intensywnie liftingują i tworzą efekt wielowymiarowego odmłodzenia skóry. Potrafią one wniknąć aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej oraz powięzi mięśniowej, aby na tej drodze rozpocząć proces regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych. Terapia jest nieinwazyjna, przebiega bez bólu i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Jest najłagodniejszą dla skóry kuracją odmładzającą.

Wskazania do zabiegu HIFU:

  • zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie,
  • zmarszczki w delikatnej okolicy oczu i ust,
  • podwójny podbródek,
  • wiotka skóra na twarzy, ramionach czy pośladkach,
  • utrata witalności i elastyczności skóry,
  • nierównomierny koloryt skóry twarzy.

Jak zaznaczają specjaliści z katowickiej Kliniki Miracki, lifting HIFU np. SonoQueen to świetna metoda odmładzania twarzy dla pacjentów, którzy odczuwają lęk przed zabiegami chirurgicznymi czy iniekcyjnymi.

Lifting twarzy bez skalpela

Przed liftingiem HIFU SonoQueen odbywa się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej lub kosmetologiem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań i wyjaśnienia przebiegu terapii. Działanie ultradźwięków może powodować uczucie dyskomfortu i w przypadku osób szczególnie wrażliwych lub gdy zabieg wykonywany jest na delikatnym obszarze ciała, można skorzystać ze znieczulenia miejscowego. Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista wykonujący zabieg odtłuszcza skórę, a następnie nanosi na nią cienką warstwę żelu do USG. W terapii wykorzystuje się głowice wyposażone w specjalne kartridże, ich różnorodność umożliwia dopasowanie zabiegu do potrzeb każdego obszaru ciała. Do wyboru są kartridże o głębokości działania:

  • od 2,00 do 4,5 mm – w przypadku zabiegu HIFU na twarz, również w delikatnych okolicach oczu;
  • 6,00 mm – w przypadku zabiegów na ciało.

Ultradźwięki w skoncentrowany i precyzyjny sposób przenikają w głąb skóry i rozpoczynają w niej proces termokoagulacji. Oddziaływanie fali ultradźwiękowej na skórę właściwą, komórki tłuszczowe oraz powięź mięśniową powoduje, że w skórze błyskawicznie zachodzą procesy regeneracyjne. Rozgrzana tkanka rozpoczyna intensywne namnażanie kolagenu i elastyny, włókna obkurczają się, nadając skórze jędrność. Równocześnie komórki tłuszczowe zostają rozbite, a znajdujący się w nich tłuszcz – usunięty z organizmu.

Lifting HIFU to zabieg sprofilowany precyzyjnie do potrzeb nowoczesnych kobiet, które oczekują od medycyny estetycznej szybkich rezultatów bez konieczności wielotygodniowego rezygnowania z codziennej aktywności. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Czas liftingu ultradźwiękowego wynosi od 30 do 60 minut, w zależności od wielkości obszaru, poddawanego terapii.

Zabieg HIFU na twarz – efekty

Lifting HIFU to niezastąpiony sposób na poprawę kondycji skóry bez skalpela – lifting, radykalne ujędrnienie i poprawę napięcia skóry nie tylko na twarzy, ale też na całym ciele. Po zastosowaniu HIFU na twarz efektem jest skóra wyraźnie napięta, odmłodzona i zrewitalizowana, co utrzymuje się przez bardzo długi czas.

Pierwsze rezultaty widoczne są od razu po zabiegu, pozostałe pojawiają się systematycznie w ciągu około trzech miesięcy, ponieważ skóra potrzebuje czasu, aby dokonały się w niej zmiany, odpowiadające za jej jędrność i gęstość. Najlepsze rezultaty przynosi zwykle seria 1-3 zabiegów, przeprowadzanych co 3-4 miesiące.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów HIFU, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.