Porządki i przemeblowania w domu, które warto zrobić w trakcie kwarantanny

Porządki i przemeblowania w domu, które warto zrobić w trakcie kwarantanny

Epidemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób musi przebywać w domu bez możliwości opuszczania go. Takie podejście jest zresztą zalecane także dla wielu osób, które nie są objęte kwarantanną. Na dłuższą metę siedzenie w mieszkaniu może jednak sprawiać trudności. Jak sobie z nimi prawidłowo poradzić?

 

Do najpopularniejszych metod polecanych między innymi dla osób, które przebywają na kwarantannie domowej, zaliczyć można poszukanie nowych hobby realizowanych w mieszkaniu. W tym bardzo trudnym czasie coraz więcej osób zaczyna uczyć się języków obcych, nadrabiać zaległości filmowe czy robić wszelakie porządki. Ta ostatnia propozycja może być bardzo zbawienna, ponieważ wykorzystuje efekt natychmiastowej gratyfikacji. Na skutek podjętych działań mieszkanie lub dom zaczyna być od razu ładniejsze, bardziej uporządkowane, co sprawia satysfakcję! 

Oczywiście w trakcie kwarantanny robienie większych remontów, które wymagałyby bezpośredniego kontaktu z pracownikami, nie jest zalecane. Istnieje jednak szereg sposobów na metamorfozę domu bez remontu. Świetnym pomysłem może być pomalowanie szafek kuchennych. Wieloletni widok tych samych blatów może w pewnym momencie nudzić lub nawet przytłaczać. Na szczęście, wbrew pozorom, malowanie szafek jest zadaniem, które może wykonać każdy. Wystarczą tylko trzy elementy – puszka dobrej farby, odrobina wiedzy, którą można nabyć z poradników internetowych i dużo kreatywności!

 

Mieszkanie w trakcie kwarantanny – dbanie o wyższą funkcjonalność domu

W większości mieszkań znajdują się takie rozwiązania, na które często się narzeka. Codzienne obowiązki przytłaczają i zabierają czas potrzebny na to, aby je rozwiązać. W okresie kwarantanny warto postarać się przemeblować swoje mieszkanie tak, aby było ono bardziej funkcjonalne. W przypadku mniejszych nieruchomości sprawdzi ograniczenie zajmowanej przestrzeni. Stoły, zwłaszcza kwadratowe, warto usytuować w narożniku pomieszczenia. Z kolei regały, do których często się sięga, umieścić bliżej miejsca, przy których najczęściej się z nich korzysta. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnej koncepcji i dotychczasowego umeblowania mieszkania.

 

Jak przetrwać kwarantannę? Czas na porządki!

Nawet osobom, które pieczołowicie dbają o czystość w domu, zdarza się pomijać pewne rzeczy. Doskonałym przykładem mogą być fugi pomiędzy kafelkami łazienkowymi lub kuchennymi. Ich całkowite doczyszczenie to nie lada wyzwanie, ale trudno wyobrazić sobie lepszy czas na zrobienie tego, niż właśnie okres kwarantanny! Na szczęście stosować można domowe sposoby, np. roztwór z soku z cytryny lub octu. Kolejnym krokiem będą generalne porządki pod meblami, a także dokładne wyczyszczenie góry blatów. Góra szafek kuchennych tuż pod sufitem jest miejscem, o którym często się zapomina, jednak gromadzą się tam niebezpieczne dla zdrowia nieczystości.

Okres kwarantanny mimo wszystko może być czasem bardzo owocnym. Powyższe metody warto wypróbować, a z pewnością na długo odczuje się ich efekty. Oczywiście oprócz dbania o mieszkanie należy jak najlepiej dbać o własne zdrowie!

Posted in Dom