Dane potrzebne do samozatrudnienia

Dane potrzebne do samozatrudnienia

Samozatrudnienie w UK to najczęściej wybierana forma prowadzenia własnej działalności. Na popularność takiego rozwiązania wpływa mała ilość formalności, jakie trzeba dopełnić, co oznacza, że bardzo szybko będzie można zacząć pracować na swoim.

Jedynym ryzkiem, jakie ponosimy jest to, że odpowiadamy swoim majątkiem za ewentualnie błędy, jakie popełnimy albo, jeśli kogoś narazimy na szkody.Jeśli dysponujemy dużym majątkiem to trzeba będzie zastanowić się nad prowadzeniem spółki, a nie samozatrudnienia. Przy wypełnianiu wszystkich druczków pomoże nam wyspecjalizowana w tym firma księgowa. Nie od dzisiaj polski księgowy w Londynie ma swoich zwolenników. Jeśli możemy skorzystać z pomocy Polaka to na pewno warto będzie z tej oferty skorzystać. Dowiemy się o wiele więcej niż gdybyśmy poszli do angielskiej firmy księgowej. Nie zawsze znamy bardzo dobrze język obcy, dlatego lepiej rozmawiać po polsku. Wszystko jest wtedy o wiele łatwiejsze i na pewno unikniemy wielu niepotrzebnych nieporozumień.

Co jest nam jeszcze będzie potrzebne?

Trzeba będzie podać dokument, na którym jest nasze imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania. Potrzebny będzie również numer telefonu i maila do kontaktu z nami. Wpisujemy również datę rozpoczęcia samozatrudnienia tak żeby urzędnicy wiedzieli, od kiedy należy nam naliczać podatek. Mamy trzy miesiące na zarejestrowanie firmy w urzędzie skarbowym. Konieczne będzie posiadanie numeru ubezpieczenia społecznego, indywidulanego numeru podatku. Firmę możemy prowadzić albo pod własnym nazwiskiem albo możemy wybrać sobie dowolną nazwę. To już będzie zależne od tego, jaki mamy plan działania i wtedy wszystko można będzie do tego sobie dostosować. Jeśli chodzi o księgowego w UK to znajdziemy go bez problemu tutaj – księgowość w UK. Mamy adres, numer telefonu i im szybciej się z nimi skontaktujemy tym lepiej dla nas. Uzyskamy odpowiedzi na pytania i będzie można przystąpić do zakładania własnej działalności gospodarczej, jako samozatrudniony.