Praktyczne wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych, które będą działać dla Ciebie

Praktyczne wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych, które będą działać dla Ciebie

Strony internetowe są cenne z wielu powodów.

Strony internetowe mogą świadczyć usługi, a nawet służyć tylko do wyrażania opinii. Wiele osób chce mieć własną stronę internetową, ale nie wiedzą, jak ją stworzyć. Czytaj dalej i dowiedz się, jak stworzyć wymarzoną stronę internetową.Upewnij się, że tekst i tło mają odpowiedni kontrast. Istnieją dowody na to, że biały tekst na czarnym tle jest najłatwiejszy do odczytania dla większości ludzi, ale inne kolory są w porządku, o ile są czytelne. Pamiętaj też, że osoby z wadami wzroku mogą nie być w stanie odczytać Twojej witryny, jeśli kontrast jest słaby. Sprawdź, czy Twoja witryna jest zgodna z różnymi standardami kontrastu, korzystając z narzędzia dostępnego pod adresem http://snook.ca/technical/colour_contrast/colour.html .Daj odwiedzającym możliwość przeszukiwania Twojej witryny, aby łatwiej mogli znaleźć to, czego szukają. Jeśli ktoś nie może od razu znaleźć tego, czego szuka, jego następną myślą będzie szukanie pola wyszukiwania. Umieść to w oczywistym miejscu i dołącz przycisk wyszukiwania.Aby przyspieszyć ładowanie stron internetowych, należy skompresować wszystkie obrazy na stronie internetowej. Jeśli masz obrazy, które są skompresowane, strony ładują się znacznie szybciej. Nic nie jest bardziej frustrujące dla widzów niż czekanie na załadowanie grafiki 250k, kiedy tak naprawdę powinno być tylko 20k.Aby ułatwić odwiedzającym Twoją witrynę odnalezienie drogi do domu, zawsze umieszczaj link do swojej strony głównej na każdej stronie witryny. Widoczny link do strony głównej umożliwia czytelnikowi łatwy powrót do punktu wyjścia. Praktyczne wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych, które będą działać dla Ciebie

Jeśli nie masz linku do strony głównej, odwiedzający mogą być sfrustrowani i całkowicie opuścić witrynę.Aby pomóc Ci zaprojektować bardziej profesjonalnie wyglądającą witrynę, nie umieszczaj obrazu w tle strony.

Obraz tła krzyczy o niskiej jakości stronie, a ładowanie tych stron zwykle trwa wiecznie. Kiedy szukasz bardziej profesjonalnego wyglądu, ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest to, że odwiedzający czekają w nieskończoność, ponieważ obrazy wciąż ładują się na twoich stronach.Projektując swoją witrynę, powinieneś korzystać z kaskadowych arkuszy stylów lub CSS. Te arkusze stylów można zastosować do każdej strony internetowej w witrynie i zapewnią spójne wrażenia użytkownika w całej witrynie. Są również skuteczne przy wprowadzaniu szybkich zmian w projekcie witryny, ponieważ wystarczy zmienić arkusz stylów, a nie wprowadzać zmian na każdej stronie internetowej.Każda strona Twojej witryny powinna mieć możliwość powrotu do strony głównej lub „domu”. Gwarantuje to, że gdy użytkownicy wejdą głębiej w Twoją witrynę, zawsze będą mogli zacząć od nowa, jeśli stracą miejsce, co doprowadziło ich do strony, na której aktualnie się znajdują.Nawigacja powinna być łatwa, przejrzysta i łatwa w utrzymaniu. To, gdzie znajdują się Twoje linki, określi, czy odwiedzający będą mogli poruszać się po Twojej witrynie. Musisz stworzyć witrynę, która będzie schludna, przejrzysta i łatwa w nawigacji, aby Twoi goście mogli się nią cieszyć.Powinieneś przetestować swoją witrynę w wielu przeglądarkach. Każda przeglądarka internetowa interpretuje strony internetowe nieco inaczej, a w niektórych przypadkach różnice te mogą mieć drastyczny wpływ na wrażenia użytkownika. Możesz łatwo rozpoznać, które przeglądarki są często używane. Wyświetl swoją witrynę w każdej z tych przeglądarek, aby upewnić się, że strona będzie wyświetlana poprawnie.Strony internetowe to cenne narzędzia do Twojej dyspozycji. Strony internetowe służą do wszystkiego, od sprzedaży po rozpowszechnianie informacji. Jeśli chcesz mieć własną stronę internetową, zbuduj ją samodzielnie, korzystając z tego, czego nauczyłeś się z tego artykułu.