Używane ubrania męskie – gdzie je sprzedać? Jak dodać ogłoszenie?

Używane ubrania męskie – gdzie je sprzedać? Jak dodać ogłoszenie?

Używane ubrania online cieszą się dużą popularnością. Dziś, żeby kupić coś modnego, nie trzeba mieć ogromnego budżetu! Każdy może zostać też sprzedawcą, pozbyć się rzeczy, które zajmują miejsce w szafie i zarobić przy tym pieniądze.

Używane ubrania na sprzedaż oferują zarówno panie, jak i panowie. Gdzie szybko i łatwo sprzedasz odzież męską? Na jakich portalach warto ją wystawiać?

Ubrania męskie używane – gdzie można je sprzedać?

Miejsc w internecie, gdzie możesz wystawić używane rzeczy na sprzedaży, jest sporo. Od mediów społecznościowych, przez internetowe second handy, aż do serwisów ogłoszeniowych, na których masz duże szanse dotrzeć do wielu potencjalnych klientów.

Koniecznie sprawdź portal z ogłoszeniami abc.pl. To popularna strona z wielobranżowymi ofertami, także sprzedaży ubrań z drugiej ręki. Publikowane tam anonse są podzielone na 20 kategorii. Jedna z nich to Moda męska, gdzie znajdziesz 3 sekcje: Ubrania, Buty i Akcesoria. Co ważne, swoje oferty dodasz całkowicie bezpłatnie. Abc.pl nie pobiera opłat za wystawianie ogłoszeń, nie ingeruje też w same transakcje. Warto wiedzieć, że nie wszystkie strony do wystawienia ogłoszeń działają za darmo. Nim z którejś skorzystasz, zapoznaj się z regulaminem.

ABC.pl to serwis ogólnopolski, ale nastawiony przede wszystkim na łączenie sprzedających i kupujących w jednej okolicy. Jeśli więc skorzystasz z tego portalu, szybko umówisz się z chętnymi na zakup w miejscu i czasie, które będzie odpowiadać obu stronom.

Jak wycenić używane ubrania?

Wszystko zależy od tego, jaka była cena wyjściowa w sklepie i w jakim stanie są obecnie Twoje używane ubrania na sprzedaż. Wystawiasz np. coś, co kupiłeś, ale jednak decyzja była pochopna i ubranie zalega w szafie, ma metkę, bądź nie, jednak nigdy nie zostało założone? Możesz zaproponować ceną niewiele np. kilkanaście czy dwadzieścia procent niższą niż w sklepie – zwłaszcza jeśli dysponujesz paragonem, oryginalnym pudełkiem w przypadku butów itd.

Im gorszy jest stan rzeczy, tym niżej zejdź z ceny. Jeśli chcesz sprzedać większą ilość, możesz wprowadzać różnego rodzaju upusty dla kupca, który zdecyduje się wziąć więcej. Obudź w sobie speca od marketingu! To nie takie trudne. Popatrz też na zakup z perspektywy klienta i tak jak on porównaj oferty podobne do Twoich. Jeśli zaproponujesz nieco niższą niż „konkurencja” cenę, możesz bardzo szybko znaleźć chętnych na zakup Twoich rzeczy.

Sprzedaż używanych ubrań – jak dodać ogłoszenie na abc.pl?

Wystawianie ogłoszeń na abc.pl jest bardzo proste i – co raz jeszcze warto podkreślić – darmowe. Jak opublikować swoją pierwszą ofertę? Zajmie to dosłownie chwilę. Wystarczy kliknąć baner DODAJ OGŁOSZENIE ZA DARMO i wypełnić krótki formularz. Aby zamieścić swój anons, trzeba założyć konto użytkownika. Zrobisz to bez zbędnych formalności przy okazji publikacji pierwszego ogłoszenia.

Uzupełnij tytuł oferty. Jeśli sprzedajesz jedną rzecz, podaj, co to jest, jakiej marki i jaki rozmiar. Jeśli kilka sztuk, napisz np. zestaw używanych ubrań plus size albo paka męskich T-shirtów, r. XXL.

Wybierz też odpowiednią kategorię, podaj cenę i zaznacz, czy jesteś otwarty na jej negocjacje. Uzupełnij stan (nowe/ używane) oraz rozmiar. Postaraj się ułożyć atrakcyjny z punktu widzenia klientów opis produktów. Nie koloryzuj jednak i bądź szczery. Dzięki temu oszczędzisz czas sobie i osobom, które zgłoszą się po coś, myśląc, że jest w idealnym stanie i zrezygnują z zakupu, widząc, jak ubranie wygląda w rzeczywistości.

Koniecznie dodaj też zdjęcia. Może być ich kilka, najlepiej z różnych perspektyw. Jeśli ubrania, które sprzedajesz, mają jakieś mankamenty, dobrą taktyką jest sfotografowanie ich z bliska. Dzięki temu wzbudzisz większe zaufanie, a potencjalni kupujący będą wiedzieć, że nie chcesz ich naciągnąć. Przez wiele osób ogłoszenia „sprzedam”, które nie zawierają zdjęć, są po prostu pomijane.

Ostatni krok to podanie swoich danych kontaktowych i zaznaczenie zgody na założenie konta oraz potwierdzenie zapoznania się z Regulaminem (w przypadku, gdy dodajesz swoje pierwsze darmowe ogłoszenie). Jeśli preferujesz kontakt telefoniczny bądź SMS, podaj swój nr telefonu, ale nie jest to obligatoryjne. Dodatkowo możesz w sekcji Opis zaznaczyć, że umożliwiasz kontakt telefoniczny, np. w weekendy, albo od pon. do pt. po 15:00. Gotowe! Tyle wystarczy, żeby publikować darmowe ogłoszenia sprzedaży w serwisie abc.pl.