Jak wybrać inhalator?

Jak wybrać inhalator?

Niezawodną metodą leczenia chorób górnych dróg oddechowych jest korzystanie ze specjalistycznych sprzętów medycznych, takich jak inhalatory. Stosowane są one od wieków, jednak to kilkanaście lat temu techniki inhalacyjne się rozwinęły. Jak wybrać odpowiedni sprzęt dla nas?

Na czym polega inhalacja?

Jest to metoda podania leków w postaci proszku, roztworu lub zawiesiny, którą pacjent wraz z wdychanym powietrzem do górnych dróg oddechowych. Inhalacja stosowana jest w celu oczyszczenia układu oddechowego, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy to jakość powietrza nie jest najlepsza. Jak głosi stare powiedzenie: lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego inhalacje warto stosować systematycznie, a nie dopiero w momencie, gdy coś nas dolega lub zaczynamy zauważać pierwsze objawy rozwijającej się infekcji górnych dróg oddechowych.

Inhalacje polecane są szczególnie na katar, kaszel, a także bolące zatoki. Metoda ta przynosi skutki w chorobach krtani, a także różnego rodzaju niedyspozycjach głosowych, bowiem dzięki odpowiedniemu nawilżeniu, można zdecydowanie szybciej uzyskać efekt leczniczy oraz regeneracyjny. Brakuje Ci gotówki na sprzęt? Kredyt gotówkowy umożliwi Ci realizację tego celu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze inhalatora dla dziecka i dla dorosłego?

Konstrukcja urządzenia jest taka sama dla wszystkich użytkowników, bez względu na wiek. Podczas wyboru inhalatora dla dzieci decydują indywidualne preferencje, bowiem przeprowadzenie tego zabiegu u dziecka nie jest proste, zwłaszcza jeśli maluch nie współpracuje lub się boi. Wówczas wybierając urządzenie dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kształt, który dobrze by było jakby przypominał zwierzątko, a także na kolor, który będzie zwracał uwagę. Ponadto urządzenie powinno być ciche, a czas inhalacji jak najkrótszy.

Wybierając urządzenie inhalacyjne dla dorosłych, warto postawić na nieco lepszy sprzęt, który będzie nie tylko skuteczny, ale też posłuży przez długie lata. Kryteria, które są ważne przy wyborze inhalatora to czas pracy, który powinien być ciągły, odpowiednie ciśnienie pracy, a także średnia wielkość cząsteczek wytwarzanego aerozolu.

Warto zwrócić uwagę na głośność urządzenia. Inhalatory dla dorosłych są zazwyczaj głośniejsze niż te dla dzieci, jednak są w stanie wytworzyć aerozol z praktycznie każdego rodzaju leku. Ponadto ważne są też akcesoria, takie jak ustnik, maseczka czy końcówka do nosa. Są to niezbędne dodatki, zwłaszcza gdy z inhalatora korzysta więcej niż jedna osoba. Kredyt gotówkowy to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowego zastrzyku pieniędzy.