Lekka sztukateria z lekkich materiałów

Lekka sztukateria z lekkich materiałów

Wybierając sztukaterię warto sprawdzić z jakiego materiału została wykonana. Warto brać pod uwagę fakt ze lżejsze elementy łatwej będzie zamontować.

Listwy ścienne z pianki, styropianu i innych lekkich materiałów różnią się od listew drewnianych czy gipsowych tym, że są łatwe do samodzielnego montażu. Można to wykonać za pomocą kleju montażowego, wystarczy tylko odpowiednio pociąć wszystkie elementy. Nie potrzeba w tym przypadku żadnych dodatkowych śrubek czy też gwoździ. Sztukateria ze specjalnej pianki czy też styropianu, jest dużo tańsza od tradycyjnych materiałów. Styropian lub pianka łatwo się wyginają i kształtują. Ułatwia to układanie listew z tych materiałów. Może się bowiem okazać że nasze ściany nie są idealnie płaskie, sztywna sztukateria powodowałaby że wszystkie niedoskonałości naszej ściany były dobrze widoczne. W tym przypadku sztukateria w pewnym stopniu może zostać nagięta, przez co będzie bardzo dobrze współgrała z naszą ścianą. Oczywiście w naszym domu znajdują się sufity drewniane dużo lepszym pomysłem będzie sztukateria wykonana z drewna, która będzie dobrze komponowała się z całym wystrojem.

Podobnie w przypadku starych domów które mogą być objęte opieką konserwatora zabytków może zachodzić konieczność wykonania listew z materiałów które były stosowane podczas budowy domu.

Z pewnością bardzo dobrym pomysłem będzie także sztukateria stosowana na zewnątrz. Często widzimy na domach elementy, za pomocą których obudowane są okna czy też drzwi. Podkreślone w ten sposób zostają różne elementy architektoniczne. Bardzo popularne są obecnie bonie które są interesującym wykończeniem rogów naszych budynków. Warto oczywiście zastanowić się w jakim stylu mają być to wykończenia. Kiedy nie wiemy jaki rodzaj sztukaterii wykorzystać w naszym domu zobacz jaką ofertę posiadają producenci. Można przykładowo znaleźć bardzo interesujące listwy ścienne, dodatkowo oferujące możliwość zainstalowania oświetlenia.

Posted in Dom