Spraw, aby Twoje włosy wyglądały niesamowicie dzięki tym wskazówkom

Spraw, aby Twoje włosy wyglądały niesamowicie dzięki tym wskazówkom

Posiadanie pięknych włosów bez wydawania godzin i małej fortuny może być nie lada wyzwaniem.

Ten artykuł rzuci trochę światła na uzyskanie wspaniałych włosów za pomocą prostych kroków, które możesz wykonać każdego dnia. Wspaniałe włosy, o których zawsze marzyłaś, to tylko kilka akapitów, więc uważaj!Śmiało i zapomnij o starym powiedzeniu o szczotkowaniu włosów 100 pociągnięć dziennie. Przesadne szczotkowanie może w rzeczywistości prowadzić do wypadania włosów, łamania się pasm i zwiększonej produkcji sebum. Normalne czesanie włosów raz lub dwa razy dziennie wystarczy, aby były zdrowe i wolne od kołtunów i nagromadzeń.Jeśli zamierzasz pływać w basenie, powinieneś zmoczyć włosy przed ręką, aby włosy w większości wchłaniały wodę, którą wlewasz, a nie chlorowaną. Chlorowana woda nie jest dobra dla twoich włosów, zwłaszcza jeśli są farbowane.Jeśli zamierzasz pływać w chlorowanym basenie, upewnij się, że podczas pływania nosisz czepek, aby go chronić. Jeśli nie masz czepka, upewnij się, że umyjesz i kondycjonujesz włosy tak szybko, jak to możliwe, aby uchronić je przed uszkodzeniami powodowanymi przez chlor.Jeśli farbujesz włosy w domu, nie nakładaj farby na wcześniej ufarbowane pasemka przez ostatnie 10 minut. Najpierw nałóż kolor na cebulki, a następnie przeczesz, aby odświeżyć kolor na pozostałych włosach. Minimalizuje to uszkodzenia, które może spowodować wielokrotne moczenie włosów w żrących chemikaliach.Miękka, gładka poszewka na poduszkę pomoże Ci zachować fryzurę i włosy. Spanie na poduszce pokrytej teksturowaną tkaniną lub bawełnianej poszewce o niskiej liczbie nici może w rzeczywistości wyrywać włosy i powodować ich wypadanie. Użyj gładkiej poszewki na poduszkę, gdziekolwiek położysz głowę i pomóż utrzymać włosy na swoim miejscu.Jeśli możesz, staraj się nie suszyć włosów zbyt często i nie farbuj zbyt często. Oba te czynniki mogą powodować wysychanie włosów, uszkadzając je w tym procesie. Jeśli te produkty już wysuszyły twoje włosy, możesz użyć oleju kokosowego dwa razy w tygodniu, aby nawilżyć.Zacznij od rozczesania wszelkich splotów szerokim grzebieniem do zębów, zaczynając od końców, zanim użyjesz na nim szczoteczki. Zminimalizuje to wszelkie uszkodzenia, jakie wyrządzisz włosom, wyczesując sploty zamiast je czesać. Spraw, aby Twoje włosy wyglądały niesamowicie dzięki tym wskazówkom

Pamiętaj, aby zacząć od końca i iść w górę.Pomóż włosom zachować wilgoć, aby uniknąć rozdwajania się końcówek i łamliwości.

Temperatura wody ma duży wpływ na to, ile wilgoci można zatrzymać we włosach. Spłucz chłodną, ​​a nie gorącą wodą po zakończeniu części szamponu. Chłodna woda pomaga uszczelniać wilgoć w łodydze włosa.Upewnij się, że otrzymujesz odpowiednie odżywianie i odpoczywasz. Sam stres nie powoduje wypadania włosów. Normalne wypadanie włosów to od 50 do 120 pasm każdego dnia. Stres jednak zużywa dodatkowe zasoby, a kiedy twoje ciało staje się niedoborowe, może dojść do utraty włosów. Zasoby obejmują witaminy z grupy B i inne ważne składniki odżywcze. Ponadto zły sen z biegiem czasu niszczy nadnercza organizmu, wpływając na hormony, co może również powodować wypadanie włosów.Jak już przeczytałeś, uzyskanie doskonałej formy włosów to coś, co możesz osiągnąć dzięki codziennej pielęgnacji i inteligentnemu know-how bez wydawania godzin lub małej fortuny. Mam nadzieję, że nauczyłeś się kilku sztuczek, aby nadać włosom świetną formę i zachować je w ten sposób. Piękna głowa włosów to godny pozazdroszczenia atut, który będzie Twój, jeśli zastosujesz się do rad zawartych w tym artykule.