Ocieplenia budynków natryskiwaną pianką poliuretanową

Ocieplenia budynków natryskiwaną pianką poliuretanową

Instalacja izolacji wcale nie musi być skomplikowana i czasochłonna.

Obecnie coraz bardziej popularnym wśród właścicieli nieruchomości materiałem izolacyjnym jest pianka natryskowa, a wynika to w dużej mierze z łatwości i szybkości jej nakładania. Bez względu na porę roku, natryskowa pianka jest bardzo prosta w montażu, nawet jeśli potrzebujesz izolacji w trudno dostępnym miejscu, takim jak pustka podpodłogowa, poddasze czy podpiwniczenie domu. Jest to całkowicie nieinwazyjny dla budynku proces, a podczas instalacji zespół profesjonalistów użyje pistoletu natryskowego do nakładania materiału na żądany obszar. Izolacja szybko również wysycha, więc powinna być gotowa w jeden dzień.

Ocieplenia budynków natryskiwaną pianką poliuretanową

Odpowiednia i trwała izolacja posadzek za pomocą natryskiwanej pianki

Jeśli chodzi o materiały budowlane, wiele osób zaczyna myśleć o ekologii i ochronie środowiska. Na szczęście pianka natryskowa jest rodzajem izolacji, która może pomóc środowisku, pomaga użytkownikom budynków zmniejszyć ślad węglowy, ponieważ zużywają mniej energii do ogrzania oraz ochłodzenia pomieszczeń. Możemy za pomocą natryskiwania pianki poliuretanowej wykonać izolację posadzki, poddasza, piwnicy, a nawet ścian. Pianka natryskowa ma dobre właściwości izolacyjne, zapobiega również gromadzeniu się wilgoci, dlatego chroni dom nie tylko przed zimnem, ale również przed pleśnią i gniciem drewnianych elementów konstrukcyjnych.

Pianka natryskowa jest to materiał wykonany tylko z dwóch materiałów, poliuretanu i izocyjanianu. Kiedy te dwa materiały reagują, rozszerzają się i twardnieją, dzięki czemu pianka natryskowa nigdy nie straci swojego kształtu. Po utwardzeniu się pianka pozostaje w jednym miejscu i nie zwisa ani nie przesuwa się z upływem czasu, nawet w ekstremalnych temperaturach, jest to zatem odpowiedni materiał do izolacji posadzek oraz ścian i stropów. Tradycyjna izolacja może z czasem stracić swoją skuteczność. Jednak pianka w sprayu, ponieważ składa się z silnych produktów chemicznych, zachowuje swoje właściwości izolacyjne niezmiennie przez dziesięciolecia.

Wbrew pozorom izolacja posadzek jest tak samo ważna w budynkach, jak ocieplenia poddaszy czy też ścian w pomieszczeniach, zapobiegając przeciągom i stratom ciepłego powietrza.