Atrakcje turystyczne Wrocławia

Atrakcje turystyczne Wrocławia

Jednym z największych miast w Polsce jest Wrocław, może on zaoferować wiele atrakcji turystycznych, z pewnością jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc tego miasta jest rynek.

Posiada on bardzo interesującą architekturę, ma on powierzchnię 4 hektarów. Znajdziemy tam wiele sklepów, pubów czy restauracji, z pewnością wartym zobaczenia jest stary ratusz z XIII wieku. Oczywiście Wrocław posiada bardzo wiele interesujących atrakcji które warto zobaczyć, z pewnością będzie to także Wrocławskie Zoo i Afrykanarium.

Atrakcje turystyczne Wrocławia

Wrocław na weekend dla całej rodziny

Co roku wielu turystów przyjeżdża do Wrocławia aby zobaczyć tutejsze Zoo i Afrykanarium, jest to jedno z najciekawszych miejsc tego rodzaju w Europie. Zoo jest bardzo nowoczesne, posiada bardzo duże wybiegi dla zwierząt, z pewnością możemy spędzić tutaj wiele godzin podziwiając wiele różnych gatunków zwierząt. Dodatkowo bardzo ciekawą atrakcją jest Afrykanarium, gdzie stworzono warunki które odpowiadają terenem pustynnym Afryki, możemy oczywiście zobaczyć wiele zwierząt takich jak zebry, słonie czy żyrafy. Z pewnością będzie to bardzo ciekawa atrakcja turystyczna dla najmłodszych. Warto przyjechać tu i spędzić niezapomniany weekend.

We Wrocławiu znajdziemy także wspaniałe muzea możemy tutaj podziwiać Panoramę Racławicką która została stworzone przez słynnych malarzy Wojciecha Kossaka i Jana Stykę. Jest to dzieło które nawiązuje bezpośrednio do Bitwy pod Racławicami która odbyła się 4 kwietnia 1794 roku kiedy wojska polskie pod dowództwem Tadeusza Kościuszki pokonały Rosjan. Warto zwrócić uwagę iż jest to największy istniejący obraz w Polsce które posiada szerokość 114 i wysokość 15 metrów.

Z pewnością Wrocław na weekend to bardzo dobra okazja aby zapoznać się z tym wyjątkowym miastem, z pewnością zachwyci nas nie tylko samo zoo czy też Panorama Racławicka, możemy tutaj spotkać także wiele wspaniałych perełek architektury, oraz cichych spokojnych kawiarenek w których będziemy mogli odpocząć.

Więcej na temat Wrocławia dowiesz się na blogu Martynasoul.com