Żółte zmiany na naszej skórne

Żółte zmiany na naszej skórne

Niektóre osoby mogą zauważyć na swoich dłoniach nieregularne gładkie żółte czy też pomarańczowe plamy, niekiedy mają także kolor brązowy czy też brunatny.

W w tym przypadku mogą być to plamy związane z nadmierną ekspozycją na światło słoneczne, Warto zwrócić uwagę iż czasem są to plamy które występują u osób starszych. Określane są jako plamy wątrobowe ze względu na swój kolor, jednak nie mają nic wspólnego ze stanem wątroby. Przebarwienia tego rodzaju mogą jednak wskazywać na problemy z nerkami czy też różnego rodzaju zaburzenia hormonalne typowe dla wieku starszego.

Żółte zmiany na naszej skórne

Czym spowodowane są żółte plamy na skórze?

Mogą być to duże plamy pojawiające się przykładowo na rękach lub też dekolcie, ale mogą także przyjmować formę wysypki podobnej do różnego rodzaju uczuleń alergicznych. Przyczyną występowania może być także alergia ale również niektóre leki, przykładowo stosowane w przypadku terapii hormonalnej. Dodatkowo mogą być to także plamy o podłożu bakteryjnym, grzybiczym, jak również plamy związane z różnego rodzaju chorobami genetycznymi na przykład bielactwem.

W przypadku kiedy nasza skóra zbyt długo eksponowana jest na słońce, wówczas mogą przejawić się przebarwienia które najbardziej intensywne będą na grzbiecie dłoni oraz na naszej twarzy. W tych miejscach które najczęściej wystawione są na światło słoneczne. Wynika to bezpośrednio z faktu iż w tym miejscu w nadmiarze znajduje się pigment, czasem są to zmiany które niekoniecznie muszą być związane ze starzeniem się organizmu, mimo iż określane są niekiedy jako plamy starcze. Oczywiście aby chronić się przez występowaniem tego rodzaju zmian na naszej skórze warto chronić się przed promieniami słonecznymi, w tym przypadku możemy stosować różnego rodzaju kremy z filtrem, ważna jest profilaktyka, powinniśmy także pamiętać aby chronić możliwie naszą skórę, przykładowo nosząc w lecie największy kapelusz z rondem.

Możemy także w tym przypadku udać się do kosmetyczki, niekiedy pomarańczowe plamy na dłoniach możemy nieco zamaskować, spowodować iż nie będą one tak bardzo widoczne.