Ważne wskazówki wędkarskie, które każdy powinien znać

Ważne wskazówki wędkarskie, które każdy powinien znać

Kiedy wybierasz się na ryby, Twoim pierwszym celem jest zawsze złapanie ryby.

Kiedy patrzysz na tę wodę, zawsze czekasz, aż ryba ugryzie haczyk. Otwartość na nowe sposoby łowienia ryb jest zawsze dobrą rzeczą, a jeśli chcesz się uczyć, oto kilka zaskakujących sposobów na złapanie większej ilości ryb.Początkujący i dzieci powinni zacząć od kołowrotka spinningowego. Jest to prosty projekt, który jest łatwy w konfiguracji i łatwy w użyciu. Zwolnienie linki jest kwestią naciśnięcia przycisku, a cofnięcie jej jest równie proste. Zbyt skomplikowany sprzęt po prostu frustruje nowicjusza.Spróbuj zlokalizować obszary głębinowe. Podczas łowienia rzecznego najlepiej łowić w głębokiej wodzie. Ryby uwielbiają odpoczywać w basenach z chłodną, ??głęboką wodą, szczególnie w cieplejszych miesiącach. Lubią też spędzać czas wokół bardzo dużych skał i półek. Znalezienie świetnego miejsca do wędkowania jest ważne, więc kiedy znajdziesz dobre, pamiętaj, jak je znaleźć.Odniesiesz większy sukces, jeśli wybierzesz się na ryby o odpowiedniej porze dnia. Poczekaj do późnego popołudnia, gdy woda jest ciepła: wtedy ryby szukają pożywienia. Pogoda i pora roku mają wpływ na najlepszą porę dnia do łowienia, ale zawsze należy poczekać, aż woda się nagrzeje.Pamiętaj, aby podczas wędkowania mieć w pudełku na sprzęt ostry nóż. Jest to krytyczne narzędzie, które, jeśli zostanie zapomniane, spowoduje poważne bóle głowy. Powinien być ostry, mieć nierdzewne ostrze i wysokiej jakości.Zarzucając linkę do rzeki lub jeziora, upewnij się, że masz odpowiedni prześwit, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz łowić ryby. Haczyki mogą z łatwością zaczepiać się o drzewa, krzewy, linie energetyczne lub inne przedmioty znajdujące się nad głową, co może oznaczać, że zgubisz haczyk i przynętę. Zawsze rzucaj z miejsca, w którym jest dużo miejsca.Aby sprawdzić ostrość haczyków, użyj paznokci! Po prostu lekko przeciągnij haczyk po paznokciach i zobacz, czy nie rysuje. Ważne wskazówki wędkarskie, które każdy powinien znać

Jeśli tak, twój hak jest wystarczająco ostry, aby wykonać swoją pracę, ale jeśli nie, będziesz musiał wymienić hak lub naostrzyć go ponownie.Jeśli nie jesteś małym dzieckiem, nie ma wymówki, aby nie nęcić własnego haczyka.

Każdy rybak musi zrozumieć tę część łowienia ryb, ponieważ nie ma nic bardziej irytującego niż ciągłe proszenie o przynętę na czyjś haczyk. Jeśli uważasz, że zaczepienie żywego robaka jest nieludzkie, proszenie kogoś o wykonanie twojej brudnej roboty nie jest sprawiedliwe.Upewnij się, że masz ostre haczyki przed łowieniem. Nawet jeśli zrobisz wszystko dobrze poza tym, tępe haczyki spowodują mniej złowionych ryb. Możesz naostrzyć haczyki podczas jazdy lub nosić haczyki zamienne i regularnie je wymieniać. Jednym z najlepszych przyjaciół rybaka jest jego haczyk.Aby upewnić się, że Twoja linia nie sprawia żadnych problemów, regularnie ją testuj. Kilka razy przesuń ostatnie 18 cali linii tam iz powrotem, czując ją między palcami. Poszukaj załamań, postrzępionych lub sęków. Jeśli znajdziesz jakieś, przetnij linię powyżej problematycznego miejsca.Jeśli łowisz dla sportu bez zamiaru zjedzenia złowionej ryby, koniecznie użyj metody zwanej „złap i wypuść”. Wtedy bardzo ostrożnie odhaczasz złowione ryby i delikatnie wkładasz je z powrotem do wody. Dzięki temu populacja ryb może nadal rosnąć i być dostępna do połowu.Połów ryb jest zawsze celem każdego rybaka. Siedzenie i czekanie na tę rybę oznacza, że ??masz dużo czasu na wymyślenie nowych technik ich łowienia. Skorzystaj ze wskazówek zawartych w tym artykule, aby dać ci nowe pomysły i nowe metody na branie ryb.