Kranówka – jakie są jej zalety?

Kranówka – jakie są jej zalety?

Na temat wody kranowej krąży wiele mitów. Tymczasem może ona zawierać więcej minerałów niż… woda butelkowana.

Woda to niezbędny element naszej diety. Dużo mówi się o tym, że należy wypijać ok. 1,5-2 litrów wody dziennie. Nie bez powodu – woda wspomaga wiele procesów metabolicznych, wpływa na trawienie, koncentrację, stanowi ochronę dla wielu narządów. Wodę zawiera każda żywa komórka, tkanka, organ. Jak zapewnić sobie stały dostęp do czystej, smacznej wody pitnej?

Czy woda z butelki plastikowej jest zdrowa?

Kupowanie wody w sklepie w butelkach plastikowych nie jest wygodne, ekologiczne ani ekonomiczne. Noszenie ciężkich zgrzewek do domu może być uciążliwe dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, a także dla osób pozbawionych samochodu i mieszkających w bloku bez windy. Oprócz tego, że kupowanie wody butelkowanej jest niepraktyczne jest też szkodliwe dla środowiska. 

Plastik może rozkładać się od kilkuset do nawet tysiąca lat! Zatruwa przy tym wody, glebę, a nawet powietrze. Ląduje także na naszych talerzach i w naszych organizmach – m.in. za sprawą spożywanych ryb. 

Wreszcie, wiele badań pokazuje, że tworzywo, z którego wykonane są plastikowe butelki, może w postaci mikrocząsteczek przenikać do wody. Dzieje się tak zwłaszcza pod wpływem wysokiej temperatury – gdy np. zostawimy butelkę w nagrzanym samochodzie lub weźmiemy ze sobą na plażę. Takich problemów nie ma w przypadku wody filtrowanej.

Filtry do wody – ciesz się zdrową i smaczną wodą każdego dnia! 

Filtry wody nie bez powodu zyskały w ostatnim czasie dużą popularność. Pozwalają na niemal nieograniczony dostęp do wody pitnej w domu. Możemy z nich korzystać za sprawą dzbanków filtrujących czy filtrów przepływowych. Gdy wychodzimy z domu świetnie zaś sprawdzają się butelki z filtrem. Wykonane są z bezpiecznego materiału wielokrotnego użytku, a na dodatek przechodzą szereg badań, których wyniki potwierdzają liczne certyfikaty. Więcej informacji o butelkach filtrujących i filtrach przepływowych znajdziesz na https://dafi.pl/blog/.

Na dodatek są ekonomiczne. Warto wspomnieć, że litr wody kranowej to koszt rzędu…1 grosza! Dzięki filtrom do wody mamy też stały dostęp do wody pitnej, nie musimy martwić się, że jej zabraknie i że będziemy musieli wychodzić po nią do sklepu. Filtr do wody to same korzyści – dla zdrowia, portfela i środowiska naturalnego!