Jak powstrzymać astmę przed wybuchem?

Jak powstrzymać astmę przed wybuchem?

Astma to poważna choroba układu oddechowego dotykająca wiele osób.

Jeśli cierpisz na tę chorobę, możesz czuć, że nie możesz być aktywny fizycznie lub musisz unikać pewnych czynności dla swojego zdrowia. Możesz jednak coś zrobić. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z astmą.Jeśli Ty lub Twoje dziecko chorujecie na astmę, należy przeprowadzać kontrolę domu co najmniej raz w roku. Możesz nie zdawać sobie sprawy, że Twój dom zawiera kurz lub pleśń w miejscach, których nie widzisz. Znajdź specjalistę, który przeprowadzi inspekcję domu i przekaże kompletny raport o sytuacji.Leki rozszerzające oskrzela są powszechnym lekiem na astmę przepisanym przez lekarza. Zwykle ma postać inhalatora i istnieją kuracje krótko i długo działające. Krótkotrwała dawka pomoże z natychmiastowymi objawami, podczas gdy długo działająca dawka będzie na trwające problemy.Jeśli nie rozumiesz wczesnych objawów astmy, poszukaj częstszych objawów, które nasilają się, takich jak: kaszel, świszczący oddech i ucisk w klatce piersiowej lub ból. Jeśli objawy nie dają ci spać w nocy lub cię budzą, natychmiast skontaktuj się z alergologiem.Przestań robić to, co robisz, gdy czujesz, że zbliża się atak astmy. Jest to szczególnie ważne, gdy prowadzisz lub obsługujesz ciężkie maszyny. Wyjaśnij ludziom wokół siebie, co się dzieje, ponieważ mogą być nadmiernie podekscytowani, co w zamian może cię jeszcze bardziej stresować.Jeśli masz astmę, sprawdź swój dom co najmniej raz w roku pod kątem pleśni i pleśni. Czym jest trening EMS?

O ile pleśń i pleśń są dla zdrowych ludzi, to jeszcze gorzej dla osób z astmą, ponieważ mogą zmniejszać czynność płuc i utrudniać oddychanie.

Jeśli podejrzewasz, że masz pleśń w swoim domu, poinformuj o tym swojego lekarza.Nie pozwól, aby astma cię dopadła. Wiele osób popada w depresję, gdy dowiadują się, że mają astmę, ponieważ myślą, że zmieni się całe ich życie. To nie jest prawda. Tak długo, jak przyjmujesz leczenie zgodnie z zaleceniami lekarza, możesz nadal robić większość rzeczy, które kiedyś robiłeś.Zwróć uwagę na wyzwalacze ataku. Jeśli wiesz, co może wywołać twoje ataki, takie jak dym, zwierzęta lub pyłki, możesz podjąć większy wysiłek, aby ich uniknąć. Wyzwalacze astmy są różne dla każdego. Niestety, jedynym prawdziwym sposobem dowiedzenia się, co wywoła atak, jest posiadanie go, a następnie zapamiętanie, co się stało.Nie zakładaj, że jesteś skazany na spędzenie życia jako inwalida z powodu astmy. Są sportowcy na najwyższych poziomach, którzy cierpią na tę chorobę. Musisz po prostu znać i unikać wyzwalaczy, zachować ostrożność podczas ćwiczeń i regularnie przyjmować leki zgodnie z zaleceniami. Złe nastawienie może w rzeczywistości pogorszyć objawy.Zmniejsz stres w swoim życiu, aby poprawić swoją zdolność radzenia sobie z astmą. Stres może wywołać atak, więc podjęcie kroków w celu zmniejszenia kontrolowanego stresu pomaga w radzeniu sobie z chorobą. Chociaż stresu nie można całkowicie uniknąć, zmniejszenie go poprzez działania, takie jak plany zarządzania czasem, może zmniejszyć efekt.Astma to choroba, która wpływa na układ oddechowy, a jej rozwój może zająć wiele lat, często pozostając niezauważoną. Istnieje wiele przypadków, w których ludzie umierają na atak astmy, nie wiedząc, że mają astmę. Z tego powodu uporczywe problemy z oddychaniem muszą zostać zbadane przez lekarza, który może przepisać leki w celu leczenia istniejących objawów lub zapobiegania pojawianiu się nowych.Chociaż astma jest poważną chorobą i czasami może być trudna do opanowania, mam nadzieję, że ten artykuł pokazał ci, że istnieje nadzieja na radzenie sobie z chorobą i prowadzenie takiego życia, jakie chciałbyś prowadzić. Zastosuj te wskazówki i jak najlepiej wykorzystaj swoje życie.