Główne różnice pomiędzy piaskowaniem a sodowaniem

Główne różnice pomiędzy piaskowaniem a sodowaniem

Jest kilka zasadniczych różnic pomiędzy piaskowaniem a sodowaniem.

Piaskowanie odnosi się do procesu nakładania materiału ściernego na przedmiot pod wysokim ciśnieniem. Natomiast oczyszczanie sodą to stosunkowo nowa technologia, która pomaga w czyszczeniu i usuwaniu zanieczyszczeń czy wygładzaniu powierzchni.

Główne różnice pomiędzy piaskowaniem a sodowaniem

Jaki rodzaj oczyszczania powierzchni jest najbardziej wszechstronny

W procesie sodowania przeważnie granulowany wodorowęglan sodu, czyli soda oczyszczona, jest nakładany pod wysokim ciśnieniem na powierzchnię. Piaskowanie często używane jest do usuwania resztek farby, lakieru i zanieczyszczeń z maszyn i metalu czy innych powierzchni twardych. W procesie sodowania stosowany jest wodorowęglan sodu, który jest stosunkowo przyjazny dla środowiska. Soda jest rozpuszczalna w wodzie i nie odkłada się w glebie ani na obszarach mieszkalnych. Zaleca się jednak noszenie aparatu do oddychania w trakcie każdej metody piaskowania, takiego jak wysokiej jakości maska gazowa.

Wybierając metodę piaskowania i materiał ścierny, zadbaj o to, aby nie zatykać ani nie szkodzić lokalnym wodociągom i upewnij się, że nie zawiera on metali ciężkich. Specjalna kabina do piaskowania wychwytuje suchy materiał, dlatego można go ponownie wykorzystać lub ostrożnie zutylizować. W procesie obróbki strumieniowo-ściernej duże znaczenie mają koszty. Dlatego, aby dowiedzieć się, która procedura jest nie tylko opłacalna, ale również skuteczna, warto przyjrzeć się kosztowi każdego procesu. Piaskowanie zapewnia tani, szybki i skuteczny asortyment materiałów ściernych, które można zastosować do oczyszczania różnorodnych powierzchni. Ten materiał może być ponownie użyty, a także jest tani przy zakupie hurtowym. Te czynniki sprawiają, że jest tańszą metodą, choć bardziej czasochłonną niż oczyszczanie sodą.

Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz na stronie https://piaskowanie-drewna.com.pl/lublin/. Generalnie koszty bieżące czyszczenia sodą są znacznie wyższe niż piaskowanie. Asortyment materiałów, które można zastosować do piaskowania, nie ogranicza się tylko do piasku, dlatego jasne jest, że takie czyszczenie powierzchni jest bardziej elastyczną opcją niż sodowanie.