W różnych systemach hydraulicznych nie może zabraknąć wytrzymałych węży, które doprowadzają olej do wszystkich podzespołów.
Czasem może przydarzyć się sytuacja kiedy węże są nieszczelne, wówczas spada ciśnienie w całym układzie. Potrzebne wówczas będą niezbędne naprawy, trzeba wówczas dobrać odpowiedni wąż, który będzie odpowiedni dla płynów z którymi pracujemy. Trzeba także pamiętać aby w całym systemie utrzymywane było odpowiednie ciśnienie robocze. Czasem wraz z modernizacją sprzętu pojawia się wyższe ciśnienie robocze. Aby poradzić sobie z wysokim ciśnieniem roboczym, dlatego też stosuje się specjalne uszczelki, które zapobiegają awariom i rozszczelnieniom. Działanie maszyn, wibracje wpływają na hydraulikę i mogą przesunąć moment obrotowy i spowodować zmęczenie.
Zakres temperatur dla łączników rurowych jest określony przez trzy czynniki materiał, poszycie i uszczelnienie.
Warto sprawdzić zakres temperatur dla najczęściej stosowanych materiałów złączek i uszczelnień. Jeśli potrzebujesz węży i złączek hydraulicznych do pracy w ekstremalnych temperaturach, dostępne są specjalne modele. Wszystkie elementy takie jak wąż gumowy, osłona, złączki i uszczelki powinny być ze sobą kompatybilne chemicznie. Trzeba zwrócić uwagę czy istnieje możliwość przenikania, aby uniknąć eksplozji, pożarów i toksycznych oparów. Zawsze sprawdź u producenta, czy komponenty twojego układu hydraulicznego są odpowiednie. Ponadto należy zwrócić szczególną uwagę, aby uszczelnienie było kompatybilne z rodzajem płynu hydraulicznego używanego w systemie. Czasem kiedy należy wymienić węże nie możemy znaleźć odpowiedniego ważą w sklepie, problemem może być jego długość, czy też obwód. W przypadku starszych maszyn i urządzeń części zapasowe mogą być już nie produkowane, czasem trzeba dorobić węże hydrauliczne, bez problemu możemy znaleźć firmę, która wykona dla nas odpowiedni wąż, który będzie pasował do naszej maszyny. Specjalistyczny zakład wykona dla nas odpowiedni wąż, a także przetestuje wytrzymałość na działanie ciśnienia.