Kosmetyki do wrażliwej skóry w ciąży

Kosmetyki do wrażliwej skóry w ciąży

Ciało kobiety w ciąży zmienia się, dlatego też należy zwrócić uwagę na kosmetyki jakich używamy w czasie ciąży i karmienia.

W połączeniu ze zwiększoną wrażliwością na światło słoneczne podczas ciąży kobieta może doświadczyć gwałtownego wzrostu hormonów stymulujących pigment, co może przyczynić się do powstania melazmy, co prowadzi do powstawania plam i przebarwień, które pojawiają się na twarzy. Zwykle ma podłoże genetyczne i często zanika po ciąży, ale warto pamiętać, że wiele hormonów związanych z ciążą nadal utrzymuje się na podwyższonym poziomie podczas karmienia piersią i może zająć sześć do dziewięciu miesięcy, zanim przestaniesz karmić piersią. Zmiany hormonalne w czasie ciąży mogą również zwiększyć wrażliwość skóry i kobieta możenie tylko poczuć się bardziej wrażliwa na słońce, ale także na niektóre produkty, które wcześniej były na co dzień używane. W czasie ciąży skóra reaguje inaczej, dlatego też kosmetyki, kremy, które wcześniej działały pozytywnie na skórę, w czasie ciąży mogą powodować odbarwienia i prowadzić do innych zmian skórnych. Kosmetyki do wrażliwej skóry w ciąży

Dlatego tez korzystając z różnego rodzaju kosmetyków z pewnością należy zwrócić uwagę na ich skład.

W czasie ciąży o wielu kobiet stwierdza się zwiększoną skłonności do występowania trądziku. W czasie ciąży niektóre kobiety zauważają, że ich skóra jest bardziej reaktywna i wrażliwa, dlatego sugeruje się unikanie parabenów, i alkoholu, ponieważ te składniki mogą powodować podrażnienia skóry. Warto zatem sprawdzić zawartość naszej kosmetyczki, należy dokładnie przeanalizować skład wszystkich kosmetyków, aby sprawdzić co należy wyeliminować. Czasem niestety trzeba będzie zrezygnować z ulubionych kremów, balsamów, kosmetyków kolorowych. Warto korzystać tylko z kosmetyków które nie zatykają porów. Skóra musi nieć umożliwione swobodne oddychanie. Różnego rodzaju kosmetyki dla kobiet w ciąży w drogeriach internetowych, znajdziemy tam skład kosmetyków i przeciwwskazania. Dlatego też warto dokładnie przeczytać opis produktu i sprawdzić czy odpowiednie są dla kobiet w ciąży. Także w czasie karmienia kobieta powinna zwrócić szczególną uwagę na kosmetyki, które mogą wpływać na dziecko.