Jak zadbać o nasz trawnik wokół domu

Jak zadbać o nasz trawnik wokół domu

Ładny i zadbany trawnik może być ozdobą każdego ogrodu.

Jednak trzeba włożyć trochę pracy, jeżeli chcemy aby nasz trawnik rósł równo i wyglądał jak zielony dywan wokół naszego domu. Ważne może okazać się nawożenie naszego trawnika, nawozy dodają cenne składniki odżywcze do gleby, umożliwiając lepsze odżywienie rosnącej tam trawy. Trawa wymaga wielu składników odżywczych, zwłaszcza jeśli jest regularnie koszona, ponieważ proces wyrastania nowych liści pochłania dużo energii i minerałów. Większość roślin dobrze sobie radzi z naturalnymi składnikami odżywczymi gleby w ogrodzie, ale trawa może wymagać tak dużej ilości składników odżywczych, że warto dodać nawóz, aby zachować zdrowy trawnik. Najlepszym sposobem nawożenia trawnika podczas pielęgnacji jest robienie tego raz lub dwa razy w roku, używając nawozu w postaci granulatu. Nawozy granulowane działają wolno, uwalniając składniki odżywcze stopniowo przez kilka miesięcy, co zapewnia dłuższe działanie odżywcze, niż są w stanie zapewnić rozpuszczalne w wodzie nawozy płynne.

Nawozy naturalne, takie jak komposty i obornik, są również doskonałym wyborem i mają mniejszy wpływ na środowisko niż nawozy komercyjne.

Kiedy poszukujemy nasion trawy na boiska sportowe powinniśmy zadbać o to aby były to nasiona najwyższej jakości. Na opakowaniu powinny być oznaczenia trawa na murawę, trawa do cienia tego rodzaju nasiona traw powinny posiadać bardzo dużą czystość. Dzięki temu można będzie uzyskać równy trawnik, charakteryzuje się ona bardzo szybkim wzrostem, kiełkowanie zaczyna się już po tygodniu. Trawa tego rodzaju bardzo dobrze się ukorzenia jak również bardzo szybko się regeneruje. Oczywiście należy dbać o murawę aby była ona równa, w tym przypadku należy zadbać o skuteczne i wydaje systemy nawadniania. Trzeba także podcinać ja przy odpowiedniej wysokości, nie można dopuścić do zbyt wysokiego wzrostu. Lepiej będzie częściej przycinać trawę aby uzyskać lepszy efekt, wówczas trawa zostaje lepiej pobudzona do wzrostu.

Posted in Dom