Jak uniknąć chrapania?

Jak uniknąć chrapania?

Chrapanie to powszechny problem, problem z oddychaniem, który może być mniej lub bardziej poważny, ale generalnie powoduje duży dyskomfort u tych, którzy na nie cierpią i tych, którzy mieszkają z tą osobą.

Aby uporać się z chrapaniem warto sprawdzić różne sposoby na chrapanie, można przykładowo ćwiczyć mięśnie, można przykładowo ćwiczyć ze słomką dmuchnij powoli przez słomkę, ćwiczenie to kształci mięśnie gardła i upewnia się, że nie jest ono zablokowane i że gardło nie wibruje, unikając chrapania. Jeśli jesz duże posiłki, twój żołądek zapełni się tak, że zderzy się z przeponą, znajdując się tuż pod płucami, co wpłynie na oddychanie powodując chrapanie, zatem lekka kolacja pomoże Ci uniknąć chrapania. Produkty mleczne zwykle wytwarzają śluz, jeśli pijesz mleko w nocy, wówczas chrapanie może się nasilać. Jeśli pijesz alkohol w nocy lub podczas kolacji, pamiętaj, że znieczula mięśnie gardła i powoduje więcej wibracji w gardle. Jeśli masz nadwagę, masz więcej tkanki w gardle i nie pozwalasz na prawidłowy przepływ powietrza. W takim przypadku wskazane będzie obniżenie masy ciała. W łóżku warto wykorzystać poduszki, które pomagają utrzymać głowę w górze, poduszka powinna być grubsza i twardsza, wspiera twoją postawę, pomagając w otwarciu dróg oddechowych, aby powietrze łatwiej przepływało. Tytoń ma podobne działanie do alkoholu powoduje znieczulenie mięśni gardła, kurczą się i utrudnia przepływ powietrza przez gardło. Rzucenie palenia przyniesie wiele korzyści, w tym uniknięcie chrapania. Spanie na boku pomaga również utrzymać drożność dróg oddechowych i ułatwia przedostawanie się powietrza do płuc. Można wykorzystać także paski nosowe, które pozwolą nam lepiej oddychać przez nos.

Przed pójściem spać warto przewietrzyć nasze mieszkanie, ale także zadbać o to aby nie było za gorąco.

Kurz lub sierść zwierzęca może również powodować chrapanie, ponieważ może lekko zatykać nozdrza, dlatego też warto prać częściej pościel. Oczywiście warto przetestować leki na chrapanie, które będą mogły pozytywnie wpływać na nasze drogi oddechowe. Oczywiście należy sprawdzić czy dany lek jest dla nas odpowiedni., pomocny może być ranking leków na chrapanie: http://sposobynachrapanie.pl/snore-block-dzialanie-skutecznosc-opinie/.