Co jest istotne w zdrowej diecie?

Co jest istotne w zdrowej diecie?

Osoby które chcą przejść na dietę powinny pamiętać o wielu różnych zasadach które pozwolą nam na zdrowe odżywianie.

Oczywiście będziemy musieli zrezygnować z niektórych produktów które spożywamy na co dzień, inne będziemy w znacznym stopniu ograniczali. Możemy przykładowo zrezygnować z dużej ilości napojów gazowanych, białego pieczywa co z pewnością wpłynie na mniejszą mniejsze spożycie cukru oraz węglowodanów.

Co jest istotne w zdrowej diecie?

O czym powinniśmy wiedzieć będąc na diecie?

Picie napojów alkoholowych wiąże się z wysokim spożyciem kalorii i zwiększonym ryzykiem różnych chorób. Regularne wysokie spożycie alkoholu może prowadzić do stłuszczenia wątroby i innych chorób, może również uszkadzać trzustkę i mięsień sercowy. Kolejnym zagrożeniem dla zdrowia jest ryzyko uzależnienia od alkoholu. Podobnie powinniśmy w zdrowej diecie ograniczyć spożycie soli i cukrów. Będzie to istotne przykładowo w przypadku przygotowywania posiłków w domu kiedy musimy pilnować ilości soli w każdym posiłku.

Warto także pamiętać że przy konsekwentnym wyborze produktów pełnoziarnistych można zmniejszyć spożycie produktów zbożowych lub ziemniaków. Zamiast tego, na przykład, w menu może być więcej pokarmów roślinnych bogatych w białko, takich jak rośliny strączkowe. Spożywanie większej ilości produktów zwierzęcych, takich jak mięso może być niekorzystne ze względu na spożycie nasyconych kwasów tłuszczowych. Oczywiście dieta wegetariańska z mlekiem, nabiałem i jajkami może być wdrożona jako pełnowartościowa dieta poprzez ukierunkowany dobór produktów spożywczych.

Naturalnie specjaliści od żywienia mogą pomóc nam w dobraniu optymalnej diety, że być ona ułożona indywidualnie do naszych potrzeb. Oczywiście każdy z nas jest nieco inny, posiada inne zapotrzebowanie kaloryczne. Więcej kalorii będzie potrzebowała osoba pracująca fizycznie, inaczej powinna odżywiać się osoba która posiada pracę siedzącą. W dobraniu odpowiedniej diety pomoże nam dietetyk nfz poznań jest miastem gdzie możemy liczyć na specjalistyczną pomoc dietetyka.