Rodzaje spodni BHP – spodnie robocze do pasa

Rodzaje spodni BHP – spodnie robocze do pasa

Spodnie BHP dostępne są w wielu wariantach do wyboru, aby sprawdzić się na różnych stanowiskach pracy. Jednym z najpopularniejszych fasonów tej odzieży do pracy są spodnie robocze do pasa.

Do pracy w branży budowlanej, wykończeniowej, przy montażu, serwisie lub też obsłudze maszyn – spodnie robocze posiadają wszechstronne zastosowanie. Na tych właśnie stanowiskach najpopularniejszy model to spodnie do pasa.

Jak wyglądają spodnie robocze do pasa?

Spodnie robocze do pasa to nazwa spodni, które kończą się na pasie, czyli nie posiadają pasków jak w spodniach ogrodniczkach. Mogą być noszone z dodatkowym paskiem.

Takie spodnie robocze mają długie, proste, lekko szersze nogawki, aby zapewnić wysoki komfort pracy. Najczęściej mają fason bojówek, czyli wyróżniają się wieloma kieszeniami z przodu, tyłu oraz w okolicach kolan, dzięki czemu zapewniają dużo przestrzeni do przechowywania.

Do szycia takich spodni stosuje się wysokiej jakości tkaniny, najczęściej typu kordura, które zapewniają maksymalną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Rodzaje spodni roboczych do pasa

Tego typu spodnie można podzielić na dwa podstawowe rodzaje, a mianowicie:

  • spodnie letnie – nie posiadają ocieplenia
  • spodnie zimowe – docieplane

Do tej kategorii zaliczane są także różne inne typy spodni, w tym między innymi:

  • spodnie robocze odblaskowe, które posiadają intensywny kolor żółty lub pomarańczowy dla dodatkowej widoczności
  • spodnie robocze antystatyczne i antyelektrostatyczne – zapobiegają pojawianiu się iskier i stosowane są na stanowiskach pracy, gdzie pojawia się zagrożenie wybuchem, uszkodzeniem sprzętu elektrycznego
  • spodnie robocze antyprzecięciowe – wykonane z materiału chroniącego przed przecięciami
  • spodnie robocze przeciwdeszczowe – chronią przed deszczem

Wobec tego w sklepach specjalizujących się w sprzedaży odzieży BHP można kupić różne spodnie robocze do pasa. Należy dopasować je do konkretnych wymogów BHP na danym stanowisku pracy, aby mogły zapewnić pełen komfort i bezpieczeństwo.