Jak sprawić aby nasza łazienka była urządzona z gustem i harmonią?

Jak sprawić aby nasza łazienka była urządzona z gustem i harmonią?

Kiedy chcemy stworzyć łazienkę pełną harmonii, gdzie wszystkie jej elementy będą do siebie pasowały z pewnością dużą rolę odgrywają płytki, warto zwrócić uwagę iż często wyznaczają one różnego rodzaju linie przykładowo poziom zlewu, czy też układane są wzdłuż kabiny prysznicowej.

Z pewnością należy zwrócić uwagę iż niektóre rozmiary płytek będą wpływały na powiększenie wizualne naszej łazienki. Dlatego też należy sprawdzić w jaki sposób określona wielkość płytki będzie wpływała na nasze ostateczny odbiór tego pomieszczenia.

Jak sprawić aby nasza łazienka była urządzona z gustem i harmonią?

Wizualny dobór płytek ściennych i podłogowych

Obecnie mamy do wyboru wiele możliwości, mogą być to programy które komputerowe które pozwalają zobaczyć ustawienie płytek w pomieszczeniu naszej wielkości. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej podjąć decyzję na temat wyboru odpowiedniej ceramiki do naszej łazienki. Czasem może się okazać iż lepszym wyborem od płytek wielkości 60 x 60 cm, są płytki 80 x 80 cm, które będą lepiej pokrywały powierzchni naszej ściany. Lepiej dopasują się do wysokości naszej łazienki. Oczywiście musimy zwrócić także uwagę na podłogę, tak aby zależności od kształtu wybrać płytki najlepiej pasujące. Oczywiście producenci oferują nam bardzo wiele różnych rozmiarów, mogą być te płytki na bazie kwadratu ale także prostokątów lub dłuższe dłuższe smukłe płytki które sprawdzą się w wąskich pomieszczeniach.

Naturalnie płytki w pomieszczeniach wilgotnych takich jak łazienka muszą charakteryzować się odpornością na nasiąkanie, absorpcję wody. Dlatego też musimy zakupić płytki o odpowiednich parametrach, dodatkowo także zwracamy uwagę na antypoślizgowość, dzięki temu będziemy mogli stworzyć łazienkę nie tylko estetyczną ale także bezpieczną. Naturalnie powinniśmy wybrać płytki które spodobają nam się kolorystycznie. Obecnie coraz częściej w wielu domach możemy spotkać płytki imitujące drewno. Mogą one posiadać rozmiary typowe dla desek czy też paneli, z pewnością będzie to bardzo interesujące rozwiązanie zwłaszcza w większym, jasnym pomieszczeniu.

W tym przypadku możemy wybrać ofertę firmy korzilius płytki które mogą wyglądać jak drewno dębu czy olchy, mogą doskonale współgrać z nasza drewnianą podłogą w innych pomieszczeniach.

Posted in Dom