Dokładne czyszczenie i odkurzanie wnętrza pojazdu

Dokładne czyszczenie i odkurzanie wnętrza pojazdu

Ostatnią rzeczą, jaką chce zrobić profesjonalny auto detailer, jest zapewnienie doskonałej obsługi zewnętrznej części samochodu i pozostawienie brudnego, zaniedbanego wnętrza.

Większość pakietów auto detailingu zawiera dodatkową opcję profesjonalnej pielęgnacji wnętrza samochodu, co oznacza dogłębne czyszczenie, pranie tapicerki, zabezpieczenie powierzchni przed zniszczeniem i zabrudzeniem.

Dokładne czyszczenie i odkurzanie wnętrza pojazdu

Skuteczne odkurzacze marki Numatic

Nie oczekuj szybkiego odkurzania i przetarcia, tak jak w zwykłej myjni samochodowej, detailerzy będą używać wysokiej jakości produktów do usuwania brudu, kurzu i innych osadów z siedzeń, deski rozdzielczej i wszystkich innych obszarów wnętrza. Zastosują również profesjonalne odkurzacze do wyczyszczenia wszelkich nagromadzonych zanieczyszczeń i brudu. Jeśli masz skórzane siedzenia, technik wyczyści je i przygotuje, od rowków po szwy, aż po trudne miejsca, w których stykają się oparcie i siedzenia. Dodatkowo skórę i plastikowe powierzchnie we wnętrzu pojazdu można zabezpieczyć przed pękaniem.

Proces detailingu wnętrza obejmuje odkurzanie, czyszczenie parą i kondycjonowanie siedzeń pojazdów. W zależności od usługi detailera, istnieją różne sposoby wykonywania detailingu wnętrza samochodu. Jednak standardowy proces rozpoczyna się od odkurzania całego wnętrza. Odkurzanie siedzeń, podsufitek, tylnej przestrzeni ładunkowej, półki i bagażnika oraz dywaników i podłogi pozwoli pozbyć się śmieci i zanieczyszczeń z wnętrza pojazdu. Odkurzacze mają zazwyczaj wymienne szczotki i końcówki, dzięki czemu można dotrzeć do wszystkich zakamarków.

Można również do wyczyszczenia siedzeń użyć odkurzacza piorącego numatic. Często oprócz prania można wiele powierzchni wyczyścić szczotką z parą, można tak umyć dywaniki i maty samochodowe, które nie wymagają prania. Na matach przeprowadza się dokładne szorowanie w celu usunięcia wszelkich plam i zanieczyszczeń nagromadzonych w czasie. Aby być bardziej wydajnym, do tego celu wygodny jest odkurzacz parowy.